Do čeho mám investovat dva tisíce, do čeho deset?

V dnešním světě každý touží po zbohatnutí. Každý chce mít tolik peněz, aby si mohl dopřát jakoukoliv luxusní dovolenou, aby mohl uspokojit veškeré své potřeby. Bohužel je třeba si uvědomit, že pokud budete běžně zaměstnaní, nikdy takové finanční svobody nedosáhnete. Samozřejmě nemusíte ihned rozjíždět byznys, ale možná byste mohli začít investovat. Svět investování je v dnešní době skutečně velice populární, využívá ho dnes kdekdo, protože je každému otevřen. Samozřejmě mu musíte trochu rozumět a taky je třeba vědět, do čeho můžete investovat malou částkou a do čeho se vyplatí investovat více.

Abyste nemuseli hledat na internetu, jaké investice jsou vhodné pro malé investory, kteří chtějí co měsíc přispívat třeba dvěma tisíci korunami, či jaké investice jsou vhodné pro ty, kteří se chtějí takzvaně „rozšoupnout“, přinášíme vám tipy v tomto článku. Abyste našli všechno, co chcete vědět, na jednom místě.

Jaká investice je vhodná pro drobné investory?

Pokud se řadíte k těm, kteří chtějí investovat pár tisíc měsíčně a kteří doufají, že i toto „minimum“ jim něco vynese, měli byste se zaměřit spíše na dluhopisy, které jsou tou nejbezpečnější investicí, nebo byste se měli zaměřit na klasická spoření. U spoření dejte přednost stavebnímu spoření, které je nejen nejoblíbenější, ale taky nejvíce vynáší, ovšem taky vám až třicet tisíc ročně může vynést i penzijní spoření, u něhož zájem bohužel upadá.

Peníze rozhodně nevkládejte na spořicí účty, protože se nedočkáte žádného zvýhodnění.

Jaké investice jsou vhodné pro větší investory?

Pokud byste však chtěli investovat všechny vaše úspory, tedy chcete investovat i několik desítek tisíc korun, měli byste zvážit investování do zlata a do platiny. Platina je nyní mnohem výhodnější než zlato, což se stává jednou za sto let. Zlato je komodita, která není komodita jako všechny ostatní, ale která nám dodává jisté zvýhodnění bohužel v nepravidelných intervalech.