Největší inovátoři, kteří se zapsali do světa byznysu

Svět byznysu už dávno není takový jako před lety. Změnil se za poslední léta, a to především díky měnící se době, která jde sedmimílovými kroky dopředu. Pokud patříte k lidem, kteří se o svět byznysu zajímají, pravděpodobně budete vědět, kdo všechno se za poslední léta zapsal do světa byznysu, kdo konkrétně je považovaný za inovátora, jenž přinesl světu něco, bez čeho dnes nemohou lidé žít.  

Jak již bylo zmíněno, v současné době je svět byznysu zcela jiný než před lety. Zejména za posledních několik desítek let svobody se svět českého podnikání razantně změnil. Přibylo podnikatelů, živnostníků pracujících na volné noze, také přibylo inovátorů. Zmiňme si několik inovátorů, kteří se zapsali do světa byznysu.  

Inovátoři, bez nichž by nebyl svět takový, jaký je 

  • Stephen Easterbrook. Dokážete si představit svět bez rychlého občerstvení McDonald`s? I když tento fast food přinesl světu mnoho obézních lidí, také přinesl levné a dobré občerstvení, kterým zhřeší jednou za čas každý z nás.  
  • Mark Zuckerberg. I když jsme si na sociální síti Facebook vypěstovali trochu závislost, opět je třeba poznamenat, že i Facebook byl jistým přínosem. Díky této sociální síti jsme neustále v kontaktu s těmi, kteří jsou od nás daleko.  
  • Jeff Bezos. Dalším inovátorem je rozhodně Jeff Bezos, který do světa byznysu vplul se svým portálem Amazon. Díky němu se ostatně stal tím nejbohatším člověkem světa a vyřadil tak z prvního místa Billa Gatese.  
  • Elon Musk. Jak nahradit benzinové vozy? Jednoduše. Jde to tak, že benzin nahradíme elektřinou. Elon Musk světu přinesl elektromobily, které nyní šetří životní prostředí a jsou tak tiché, že jízdu v nich ani neregistrujeme.  
  • Reed Hastings. Zejména mladí lidé si dnešní svět už nedokážou představit bez Netflixu. Množství seriálů a filmů na jednom místě? To je pro ně sen i ráj v jednom! 
  • Mark Parker. Sportovní oblečení k životu taky potřebujeme, nebudeme přece běhat v nepohodlných riflích. To si ostatně uvědomil i Mark Parker, který je považován za dalšího inovátora kvůli značce Nike.