Začal se u nás prodávat nejdražší mobil, který cenou porazil i iPhony

Pokud potřebujete nový mobilní telefon, pravděpodobně sledujete aktuální nabídku na trhu. Možná vás zaujaly aktuální novinky, které však svou cenou jsou do nebe volající. Kdo by to však byl řekl, že nejdražším mobilním telefonem nebude chytrý telefon od společnosti Apple, ale zcela jiný kousek. Tipli byste si, jaký telefon se u nás prodává za rekordní sumu? 

Český trh s technologiemi hlásí nového rekordmana. Na trhu se totiž objevil vůbec nejdražší telefon v historii, který však nepochází z dílny společnosti Apple. Pochází naopak z dílny společnosti Samsung a jedná se o skládací model Fold, který zakoupíte za více jak padesát tisíc korun. Kam se tedy hrabe nejnovější iPhone, který je v porovnání s tímto mobilním telefonem levnější o deset tisíc korun.  

Zájemci si mohou nový telefon zakoupit od druhého prosincového dne letošního roku 

Na trhu není nový telefon dlouhou dobu, naopak je na trhu teprve krátce. Lidé si novinku z dílny společnosti Apple mohou zakoupit teprve od druhého prosincového dne letošního roku. V prodeji je aktuálně jenom jedna jediná varianta tohoto mobilního telefonu. Jedná se o telefon s vnitřní pamětí 512 GB.  

K dostání je zatím jen v prodejnách společnosti Samsung, mezi ostatní mobilní telefony do jiných obchodů se dostane pravděpodobně v nejbližší době.  

Stojí víc jak padesát tisíc korun 

Jak již bylo zmíněno, poslední mobilní telefon z dílny společnosti Apple překonal o deset tisíc korun. Vyjde na více jak padesát tisíc korun, ovšem v ceně jsou také sluchátka Buds, speciální kryt na tento rozkládací telefon a také pojištění poškození přístroje.  

Nový telefon z dílny Samsung, který nese název Fold, se tak stal opravdu tím nejdražším telefonem novodobé historie. Jeho předchůdci nebyli nikdy dražší, nestály nikdy více než čtyřicet tisíc korun.