PlayStation slaví čtvrt století

Jak trávíte svůj volný čas? Zatímco někteří čtou nebo jiní vaří, někteří hrají videohry. Hraní videoher patří k velice oblíbeným činnostem, na které nedají dopustit hlavně pánové. Právě hraní videoher sice mnozí označují za zbytečné plýtvání časem, ale pravdou je, že se o plýtvání časem mnohdy nejedná. Při hraní her se totiž můžete naučit skvěle anglicky, což ostatně potvrzují nejedni vášniví hráči, kteří mimochodem při hraní her také relaxují.  

Pakliže patříte k vášnivým hráčům videoher a pokud máte doma vlastní herní konzoli, určitě vám neuniklo, že šedá krabička, která změnila nadobro svět, letos slaví. A neslaví zrovna malé narozeniny, slaví rovnou půlkulatiny. Herní konzoli PlayStation je totiž letos čtvrt století čili pětadvacet let.  

Před pětadvaceti lety se zrodila herní konzole PlayStation 

Už je tomu pětadvacet let, co se světu ukázala zbrusu nová herní konzole PlayStation. Stojí za ní japonská firma Sony, která na svět přivedla naprostou revoluci. Novinky se prodalo jenom během prvního měsíce přes tři sta kusů, dokonce se na první herní konzoli stály opravdu dlouhé fronty. Ostatně zmíněné prodané kusy spadají jenom na Japonsko, jinde ve světě, čili v Evropě a ve Spojených státech amerických, konzole zaznamenala naprosto stejný úspěch.  

Jelikož PlayStation letos slaví, nechala se firma slyšet, že k narozeninám si nadělí novou herní konzoli, na které se aktuálně pracuje. Sice se má světu ukázat až příští rok, ale je to narozeninový počin s číslem 5.  

Jaké byly počátky herních konzolí 

Pokud je vám méně než pětadvacet let, nemáte ani ponětí o tom, jak to tehdy bylo, jaké byly začátky, respektive počátky herních konzolí. Už ve čtyřicátých letech se objevily spekulace o tom, že se pracuje na něčem, co by propojilo zábavu a technologie. S postupem času se objevovala nejrůznější zvláštní zařízení, která byla určená k hraní videoher.  

Zařízení, které však plně změnilo svět, se objevilo až v roce 1994.