Tipy, jak zvládnout boj s časem

Čas je něco, čeho máme i nemáme dostatek. Lidé, kteří ho umí zorganizovat, kteří z něj umí vytěžit každou minutu, tvrdí, že čas je dostačující. Ti, kteří věčně nestíhají a plánovat svůj čas neumí, ti jsou pak bohužel nešťastní z toho, že času mají tak málo. Klíčem k úspěchu je rozhodně organizování a plánování času. Každý úspěšný člověk by vám řekl, že to, co si nenaplánujete, to se ani neudělá. Jenže nabízí se otázka, jak zvládnout všechno, co si naplánujete? Jak udělat všechno, co udělat máte, když boj s časem evidentně na první pohled prohráváte? Máme pro vás několik tipů.  

I boj s časem lze vyhrát, pokud budete vědět, jak na to. Vybrali jsme několik způsobů, díky kterým se vám podaří boj s časem jednoznačně vyhrát. Nevěříte? Vyzkoušejte.  

Zaměřte se jen na důležité věci 

Mnoho lidí tráví svůj čas nad tím, co je naléhavé, ale ne nad tím, co je důležité. To říkával i Stephen R. Covery. Ve své knize “Sedm návyků skutečně efektivních lidí” doporučuje lidem rozdělit si své povinnosti na naléhavé a důležité, na nenaléhavé a důležité, na naléhavé a nedůležité a na nenaléhavé a nedůležité. Zkuste to rozlišit taky – všechny své plány a cíle. Najednou budete produkovat dlouhodobé kladné výsledky, když se zaměříte hlavně na to důležité.  

Stanovte si priority 

Ještě nikdo nikdy nic neudělal, pokud si nestanovil své priority. Stanovení priorit je velice důležité, o tom není pochyb ani sporu. Člověk musí vědět, co je pro něj důležitější než ostatní. Jděte za svými prioritami, na ostatní říkejte ne.  

Každý večer se připravujte na nadcházející den 

Aby byl den produktivní, je třeba si ho řádně naplánovat. Každý úspěšný využívá ke svému prospěchu už ranní hodiny, proto je třeba, abyste si svůj nadcházející den připravili už den předem, a to večer. Najednou vám práce půjde od ruky, když bude nachystaná a bude čekat jen na to, až ji doděláte.