Facebook vtrhne do světa kryptoměn se svým Globalcoin

Svět kryptoměn je v posledních letech hojně sledovaný. Lidé chtějí investovat do mnohých věcí, uvažují také nad investicí právě do kryptoměny. Jedinou nevýhodou kryptoměn je jejich neustále se měnící a kolísající hodnota. Někdy jsou kryptoměny nahoře, jindy dole, někdy jsou označovány za tu nejvýhodnější investici, na druhou stranu po chvíli spadnou a je z nich to, s čím nikdo nechce mít nic společného. V nedávné době byl celý svět šokován krokem velkého amerického giganta – společnosti Facebook, která se rozhodla vstoupit na trh s kryptoměnami. Rozhodla se konečně dostát svým slibům a rozhodla se, že opravdu vstoupí na kryptoměnový trh se svou vlastní kryptoměnou.  

O tom, že Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu, se mluví už nějaký ten pátek. Je však pravdou, že někteří lidé tomu doposud nevěřili. Přece jen se jedná o něco, co se stále slibuje a co stále nebylo jisté. Nyní už ale jisté opravdu je to, že Facebook v první polovině příštího roku vtrhne o světa kryptoměn se svou vlastní kryptoměnou nazvanou Globalcoin.  

Bude se jednat o takzvaný stablecoin 

Pokud si však myslíte, že hodnota této kryptoměny bude kolísat, jako je tomu u jiných kryptoměn, nyní můžete být v klidu. U této kryptoměny nebude hodnota kolísat, jelikož se jedná o takzvanou stablecoin, tedy o kryptoměnu vázanou na hodnotu reálných měn, a to od amerického dolaru až po euro a japonský jen.  

Více o Globailcoin 

Nová kryptoměna sociální sítě Facebook by měla sloužit pro okamžité mezinárodní platby, a to bez poplatku na vlastní platformě. Sloužit by však měla také pro nákupy jinde na internetu. Samozřejmě se s ní bude moct platit na samotné síti Facebook, ale kromě toho se bude moct tato kryptoměna využít i jinde v online službách, pokud tedy dojde k její aktivaci.