Digitální panely jako součást marketingové prezentace

Při výběru garnýže narazíte na nepřeberné množství barev, tvarů, velikostí i materiálů. Který vybrat a na co si dát při výběru pozor? Poradíme!

Jaký průměr volit

Průměr garnýže je potřeba volit zejména s ohledem na funkčnost, nikoliv estetiku. Zatímco pro úzká okna a zavěšení záclon stačí i tenčí tyče o průměru 16 milimetrů, u klasických oken je obvykle doporučován průměr minimálně 25 milimetrů. Tenčí garnýže tedy volte zejména do koupelen, kuchyní a chodeb, silnější pak do obýváků a ložnic – zejména tam, kde jsou okna rozměrnější, nebo tam, kde plánujete zavěšování těžších závěsů. 

Materiál je na vás

Při volbě materiálu naopak můžete zohlednit čistě jen osobní preferenci a vkus. Na trhu jsou k dispozici garnýže plastové, kovové i dřevěné garnýže a je jen na vás, po které z variant sáhnete. Kovové garnýže či plastové se obecně hodí spíše do moderních či industriálních interiérů, zatímco dřevo ladí k venkovskému či klasickému stylu. Vždy ale závisí i na konkrétním designovém provedení konkrétního modelu.

Barva podle vkusu i interiéru

Co se týče barevného provedení garnýže, zohlednit byste měli jak svůj vkus, tak i celkový ráz interiéru. Pokud místnosti dominuje skandinávský styl s bílou barvou a dřevem, ideální bude garnýž bílá nebo v dekoru dřeva. Bílá spíše splyne s interiérem a působí minimalističtěji, dřevěná naopak bude kontrastovat se záclonou a lehce upoutá pozornost. Záleží tedy i na tom, zda pořizujete garnýž jako nutný nosný prvek, nebo chcete jejím prostřednictvím interiér i zútulnit. Kov a šedá se hodí do industriálně laděných prostor, dřevo se hodí k venkovskému či skandinávskému stylu a bílá je univerzální, nadčasová a minimalistická.

Uchycení na strop i na stěnu

Co se týče uchycení, můžete volit mezi variantami pro uchycení na strop nebo na stěnu. I zde přitom platí, že byste měli zohlednit nejen svůj vkus, ale i možnosti interiéru. Pro oba typy uchycení musíte mít v okolí okna dost místa, ale i vhodně pevný podklad.