Další franšízový řetězec míří do zahraničí – jaký?

Podnikání je svět, který je aktuálně otevřen opravdu naprosto každému z nás. Je nutné poznamenat, že tento svět není pro každého, ovšem stává se, že i ti, kteří si myslí, že pro podnikání nemají vlohy, jsou pak ti nejúspěšnější podnikatelé vůbec. Vlastnosti, které jsou pro podnikání jakousi nutností, se totiž projeví mnohdy až během podnikání a často nás dokonale překvapí.

Ostatně pokud si myslíte, že podnikání je založeno na tom, že máme nějaký nápad, který se rozhodneme realizovat, není tomu úplně tak. Do světa podnikání se totiž můžeme dostat i jinak, a to pomocí franchisingu. Franchising se stal v poslední době opravdu oblíbeným způsobem, jak se pustit do podnikání. Jedná se o formu podnikání, která je založena na základě licenčních smluv. Umožňuje vám to tedy podnikat pod firmou či značkou, která je trhu už všeobecně známá. Stačí si jen vybrat společnost, pod kterou chceme podnikat, a pak jen splatit kapitál, kterým je potřeba zaplatit licenční smlouvu.

To, že franchising vzkvétá, dokazuje i fakt, že se do tohoto podnikání pouští i řada českých firem, které touží po rozkvětu i v zahraničí. Je to skvělý způsob, jak se může firma rozvíjet, aniž byste hnuli prstem. Jedním takovým českým příkladem je například firma Modrý slon, která se specializuje na obor „internetové vydavatelství“. Svůj úspěch aktuálně hodlá rozšířit, a to expanzí do zahraničí.

Něco málo o společnosti:

Společnost Modrý slon je unikátní internetové nakladatelství, které se zaměřuje na to, aby čtenáři byli zároveň hlavní postavou knižního příběhu. Tento projekt vzrostl už v roce 1998, kdy se teprve stávaly populární takzvané personální knihy. Čtenáři v nich sami vybírají děj a stávají se mnohdy také hlavními postavami celého příběhu. Oblíbený je zejména u dětí, které se tak na chvilku stanou princeznou nebo princem, kolem kterého či které se točí celá pohádka.