Myslíte si, že Bitcoin může změnit svět? Spoluzakladatel Applu si to myslí

Kryptoměny nemusíme představovat. Je to aktuální hit, který zná opravdu každý. V současné době se o kryptoměně hovoří takřka neustále. Někdo se domnívá, že je to jen další bublina na trhu, jiní věří, že kryptoměna může změnit svět. To si například myslí už dlouhá léta spoluzakladatel společnosti Apple inženýr Steve Wozniak, který je známý tím, že se v sedmdesátých letech začal naplno věnovat vývoji svých vlastních počítačů.

V té době také potkal svého dávného kamaráda, kterého moc dobře známe, a sice Steva Jobse, s nímž se pustili do několika projektů. Jejich spolupráci však jistě znáte, o tomto příběhu je nejen napsáno mnoho knih, ale také je zfilmováno mnoho snímků, které inspirují mnoho mladých i starších lidí.

Málokdo však ví, kdy Wozniak poprvé přišel ke kryptoměně. I když je kryptoměna nyní obrovskýboom, není na trhu chvilku, ale už dlouhá léta. Sám Wozniak si koupil Bitcoiny při ceně 700 dolarů za kus, poté svou kryptoměnu prodal, a to za zhruba dvacet tisíc dolarů za kus.

Kryptoměna může změnit svět, lidé jsou u vytržení

Podle samotného Wozniaka skutečně může kryptoměna změnit svět. Lidé se jí podmaňují, propadají jí. Podle spoluzakladatele společnosti Apple by se však lidé měli vyvarovat počátečnímu hypu, díky kterému do světa kryptoměn padají ještě více a mnohdy bez uvážení. Opatrnost by měla být stále na prvním místě, jinak může kryptoměna být až nebezpečná. Přece jen se jedná o nestabilní záležitost, která může znamenat rychlý zisk, ale také i obrovskou ztrátu, pokud si nedáme pozor.

Revoluce skoro jako příchod internet

Zatím se v kryptoměnách vidí jen možnost rychlého zbohatnutí. Je to revoluce velice podobná té, která se nazývala internet. Stejně jako internetu lidé propadli, tak i kryptoměně propadnou, a to v poměrně brzké době. Je však nutné poznamenat, že stejně jako internet má svou dobrou, pozitivní stránku, má ji také kryptoměna. I u ní lze využít její potenciál a vytvořit s její pomocí projekty, které mají smysl a které mohou pomáhat.