Co jste možná nevěděli o kryptoměně Bitcoin

Rozhodli jste se investovat své těžce vydělané úspory? Možná přemýšlíte nad tím, do čeho konkrétního investovat. Pokud jste v investování začátečníci, pak doporučujeme zvolit spíše méně nebezpečné investice. Jestliže však chcete své peníze vložit do něčeho aktuálního, pak zkuste investovat do všeho potřebného, co potřebujete k těžbě kryptoměn, a pusťte se do této tržby. Kryptoměny jsou totiž bezesporu hitem, a to nejen proto, že si tuto virtuální měnu můžete sami vytěžit.  

Kolem kryptoměn se točí nejedno médium už nějaký ten pátek. Neustále se sleduje vývoj této kryptoměny. V jednu chvilku byla kryptoměna označována za velký boom, ve druhé chvíli to byla bublina, která praskla a která se ze svého dna nemohla dlouhou dobu vyhrabat. Jenže nyní je všechno opět jinak – nyní je kryptoměna zase na svém vrcholu.  

Pojďme si proto prozradit několik zajímavostí o takzvaném Bitcoinu, což je nejznámější a nejčastěji těžená kryptoměna ve světě kryptoměn.  

Zajímavosti o Bitcoinu 

  • Věděli jste, že hodnota Bitcoinu není nijak závislí na státech nebo na měnách? Její hodnota se totiž odvíjí od nabídky a také od poptávky.  
  • Věděli jste, že síť počítačů, která Bitcoiny těží, je silnější než pět set největších superpočítačů na světě? Myslíme výkonově silnější.  
  • Věděli jste, že od roku 2017 se hodnota Bitcoinu zvedla o skoro třináct set procent? 
  • Věděli jste, že více jak osmdesát procent počítačů, na kterých se primárně těží Bitcoiny, se nachází v Číně? Číňané jsou tedy v těžbě kryptoměny Bitcoin velice aktivní.  
  • Věděli jste, že v Bitcoinech je možné posílat i velice malé částky a že peníze jsou k dispozici takřka okamžitě? 
  • Věděli jste, že nejmenovaná univerzita na Kypru byla vůbec prvním univerzitním zařízením, kde se přijímalo školné v Bitcoinech? 
  • Věděli jste, že Bitcoiny lze těšit i řešením matematických příkladů a úkolů?