Zaznamenali jste facebookový celosvětový výpadek?

Denně trávíme na sociálních sítích více jak tři hodiny. Je to naprosto šílené, hlavně když si sečtete, kolik hodin spíme a kolik jsme v práci či kolik času strávíme ve veřejné dopravě, když jedeme do práce. Jednou za čas jsme navíc hodně naštvaní, protože třeba nefunguje internet, tudíž ani sociální sítě. Nejvíce naštvaní jsme tehdy, kdy nejde Facebook. A to se teď stalo – zaznamenali jste celosvětový výpadek?

Výpadek jsme mohli registrovat 11. října. Jednalo se o něco, co nám způsobovalo chybu v zobrazování. Ukazoval jenom prázdnou stránku. Pokud však chodíte jenom na Messenger a nekontrolujete si Facebook jako takový, pak jste možná tento výpadek vůbec nezaregistrovali. Postihl však nejen webovou stránku této sociální sítě, ale taky i mobilní aplikaci.

Výpadek se týkal nejen Spojených států amerických a Kanady, ale taky i celé Evropy.

Miliardy naštvaných lidí

Jelikož má Facebook dosah do celého světa, miliardy lidí mohly být tímto výpadkem pohoršeny a mohly být pěkně naštvány. Jelikož na něj chodí denně několik miliard lidí, pak se určitě smetla na Facebook velká vlna kritiky, i když se jednalo o výpadek, který dlouho nebyl.

Podle lidí se tento výpadek dotkl, sice v malém měřítku, i Instagramu. Naštěstí však tento výpadek netrval dlouho, protože Facebook v poměrně rychlém čase chybu napravil a po několika minutách bylo všechno obnoveno. Je dosti možné, že jste tento několikaminutový výpadek opravdu ani nezaregistrovali.

Facebook plný novinek

Pokud se vám Facebook jenom aktualizoval, možná jste si všimli celé řady novinek, s nimiž nás Facebook chtěl překvapit. Jedná se hlavně o novinky ve fotoaparátu, kdy můžete zajímavě přidávat fotky do alb. Nové filtry jsou taky dosti zábavné.

Určitě jste si taky všimli poměrně nových reklam, které jsou v Messengeru. Ty se naštěstí dají oddělat, proto nemusí narušovat naše chatování. Reklamy mezi příběhy na Instagramu jsou ale dost otravné.