Zákon a Facebook – nevhodné příspěvky se musí hned smazat

Žijeme v době plné sociálních sítí. Každý den na nich trávíme přibližně čtyři hodiny a více. Zůstáváme v kontaktu s lidmi, kteří jsou daleko, ale na druhou stranu se oddalujeme od těch, kteří jsou nám opravdu blízko. Je ale nutné podotknout, že díky sociálním sítím se třeba daří nejrůznějším společnostem a firmám, které si pomocí facebooku zajišťují opravdu geniální reklamu, která během krátké doby osloví opravdu velké množství lidí.

Konkrétně facebook je každým dnem zdokonalován a aktualizován. Všichni lidé, kteří se podílí na tom, aby fungoval tak, jak funguje, se denně snaží o to, aby nám přinášeli nejrůznější aplikace. Facebook jako společnost roste opravdu na síle a její kupní cena také neustále roste. Je to zvláštní, do jakých výšin se může vyšplhat právě tato společnost, která je vlastně jen jakousi aplikací v mobilním telefonu.

Ostatně facebook se neustále potýká i s tím, že je napadán hackery, kteří se snaží dostat se do našich počítačů pomocí nejrůznějších účtů. Přes facebook se děti potýkají se šikanou, pedofilové si tak vyhlížejí své oběti, které pak zvou ven. Má to tedy i své nevýhody – jako ostatně naprosto cokoliv. Facebook se nyní ale potýká se zákonem.

Začíná s tím Německo

S takovým zákonem, který pojednává o tom, že takové sociální sítě, které nebudou důsledně mazat protiprávní obsah, dostanou pokutu, která se může vyšplhat až k padesáti milionům euro. Jedná se tedy v přepočtu o částku jedna celá tři miliard korun, což není zrovna necitelná položka. Tento zákon byl naprosto jednoznačně a jednohlasně schválen Spolkovým sněmem v Německu. Samozřejmě tento zákon vyvolal i řadu kritiky, jak to tak zkrátka bývá, protože se tak může ohrozit svoboda slova. Záleží však, do jaké míry bude nevhodný obsah hodnocen jako nevhodný. Může se jednat jenom o erotický obsah, jinde se může jednat i o názory, které budou proti zemi.