Už jste si všimli soukromých komentářů na FB?

Žijeme ve světě, jemuž vládnou sociální sítě. Díky sociálním sítím máme poměrně levnou reklamu naší společnosti, díky sociálním sítím udržujeme kontakt s těmi, kteří jsou od nás daleko, bohužel se oddalujeme těm, kteří jsou blízko. Nicméně ať už mají sociální sítě negativních či pozitivních stránek, kolik chtějí, je to jistá inovace, která nám doslova a do písmene změnila život. Lídrem na trhu se sociálními sítěmi je Facebook, který denně využívá více jak dvě miliardy obyvatel celého světa. Jelikož Facebook chce, aby počet uživatelů stále rostl, rozhodl se, že svět oslní novou facebookovou novinkou – soukromými komentáři.

Někteří si jistě mohli všimnout této novinky, jiní ovšem neměli ještě tu možnost. Je to opět ve fázi testování, tudíž se to ukazuje jenom vybraným uživatelům této sociální sítě.

Že by další krok k ochraně soukromí?

Skutečně se jedná o další krok, který Facebook podstoupí proto, aby jeho uživatelé byli více chráněni. V současné době tato sociální síť řádně experimentuje s nastavením ochrany soukromí, které mají jednotliví uživatelé. Aktuálně se experimentuje konkrétně s jednotlivými komentáři.

Co to znamená „soukromý komentář“?

Pojďme si vysvětlit, co to vlastně soukromý komentář je. Jedná se vlastně o to, že byste mohli psát odpověď k nějakému příspěvku, ale viděli by to jenom předem schválení lidé. Všechno funguje přes ikonu zámku, která má čtyři možnosti – pouze přátelé a autor příspěvku, pouze přátelé, pouze autor příspěvku a komentující, všichni ostatní.

Funkce byla zatím zpřístupněna jenom hrstce uživatelů, ale zatím má velice kladné reakce. Je tedy dost možné, že se brzy ukáže všem uživatelům této sociální sítě.

Tato funkce by měla zabánit tomu, aby nebyly už dále zneužívány naše komentáře a aby nebyly používané těmi nepravými lidmi, kteří naše komentáře obrátí proti nám.