Už jste slyšeli o skládacích telefonech?

Co ti lidi ještě nevymyslí! To je otázka, kterou si pokládá dnes a denně nejeden z nás. V současné době drtivá většina lidí přemýšlí nad tím, co ti lidi opravdu nevymyslí, jelikož nápady některých lidí stojí opravdu za to. Například v nedávné době se do světa přihnaly takzvané skládací telefony. Slyšeli jste už o nich? Rok 2019 se nese v tomto duchu a vypadá to, že doba klasických telefonů je opravdu pryč. Na scénu přichází takzvané skládací smartphony, které jsou sice méně známé, ale zanedlouho to bude hit, na který nikdo nedá dopustit. Skládací smartphony se stanou hitem stejně jako se staly hitem iPhony společnosti Apple. Ostatně – kde má Apple svůj skládací iPhone? 

I když jsou skládací telefony velkým hitem, ne každý výrobce telefonů se jimi může pyšnit. Se skládacím telefonem se na trh nejdříve dostala společnost Samsung, která předvedla Samsung Galaxy Fold. Nyní to vypadá, že se k této společnosti přidá i společnost Huawei, která se rozhodla na trhu zamířit s telefonem Mate X, který by měl být dokonce ještě promakanější a promyšlenější než výše zmíněný mobilní telefon společnosti Samsung.  

V čem se liší telefon od Samsungu a telefon Huawei? 

Pokud jste se se skládacími telefony doposud nesetkali, možná vůbec netušíte, v čem se jednotlivé telefony mohou od sebe lišit. Nový telefon Mate X se liší od svého konkurenta například tím, že je rozkládací displej zvnějšku, tudíž ho neustále vidíte. Když telefon Mate X rozložíte, najednou budete mít úhlopříčku až osm palců, což je opravdu velký telefon. Je to o trochu více, než kolik měří oblíbený iPad mini od opět konkurenční společnosti Apple.  

Pokud je telefon složený, má tloušťku zhruba jedenáct milimetrů, což je stále akceptovatelné, nemyslíte? 

Jak vypadá Mate X? 

Zůstaňme ještě chvilku u novinky zvané Mate X, která podporuje 5G a baterii má s kapacitou 4 500 mAh. Otázkou ale je, jak dlouho ve skutečnost baterie vydrží nabitá, přece jen větší displej spotřebuje více baterie.