Seznamte se s robotickým mazlíčkem budoucnosti

Máte domácího mazlíčka nebo teprve uvažujete o koupi nového člena domácnosti? Než se rozhodnete pro typicky chlupatého domácího mazlíčka, nechcete to raději vyzkoušet s inovativní robotickou kočkou, která se dnes považuje za mazlíčka budoucnosti? Robotická kočka Nybble je hit letošního roku, který ukazuje na to, jak bude vypadat naše budoucnost. Opravdu i na robotické kočky se najde místo. Dokonce je budete moct naprogramovat podle libosti.

Mít domácího mazlíčka je sen mnohých z nás. Mnozí se však dvakrát rozmyslí, než si mazlíčka zakoupí. Mazlíček je starost a vyžaduje neustálou péči. Navíc se musí naučit základním povelům nebo zvykům, aby domácnost nebyla zanedlouho jako prasečí chlívek. Zejména ti, co uvažují nad kočkou, si to dvakrát rozmýšlí, jelikož kočka je přece jen zrádná, ráda škrábe na nábytek, a ještě raději čůrá na místo, kam nemá. To by ostatně měla vyřešit kočka budoucnosti, kterou pojmenovali Nybble.

Robotická kočka přichází z Číny, jak překvapivé

Kde na robotickou kočku přišli? Můžete hádat třikrát. Robotická kočka je výmysl Číňanů, což není zrovna překvapivé. Na svědomí ji má fyzik a programátor Rongzhong U., který vede firmu Petoi. Právě v této firmě byla první robotická kočka sestrojena. Má základní technické znalosti, tudíž kočku může ovládat skutečně každý.

Pokud jste pokročilým programátorem, dokážete si ji vylepšit a dostat na vyšší úroveň.

Co robotická kočka umí?

Robotická kočka se považuje za mazlíčka budoucnosti. Umí chodit, reprodukuje všechny pohyby kočky z masa a kostí. Dokonce se dá kočka složit a pomocí počítače a příslušného softwaru, případně drobného nářadí.

Kromě chození může kočka běhat, naučí se dokonce i několik povelů a také triky, které by se běžná kočka za svůj život nenaučila, jelikož k tomu není stavěná. Aktuálně se kočka bude porovnávat s živými kočkami, uvidí se, jak při testech obstojí.