Ruční odjehlování a zaoblování hran obrobků je pasé

Společnost Benier Netherlands se pustila do práce a kvůli rostoucím požadavkům na vysokou kvalitu laserových výpalků přešla z manuálního odstraňování okují už i na strojní odjehlování. Naprosto jedinečné výsledky strojů společnosti Q-fin, které se projevily v náročných testech, přiměly společnost zakoupit dva modely strojů určených na odhrotovávání výpalků i s bezpečným nízkonákladovým kapalinovým filtrem. Výrobní ředitel společnosti Benier, Joost Wevers, vysvětluje, že kritické díly jsou sice tryskány, ale velmi citlivě. Při ručním broušení na povrchu často zůstávají znatelné stopy po opracování. Dokonalost úpravy povrchu a odjehlené díly mají oblé hrany bez známek ostrosti, čistý povrch bez jakýchkoliv stop po broušení.

Pekařské stroje s dokonalým zpracováním

Benier Netherlands je součást koncernu Kaak Group, což je výrobce průmyslových pekáren na klíč. Výroba se specializuje na dodávku strojů a automatických linek na přípravu a zpracování těsta. Komponenty se vyrábí uvnitř koncernu a každý rok je zde zpracováno na 700 tun laserem řezaných nerezových plechů. Z toho se celých 140 tun nerezu řeže přímo v závodě Benier. Vyrábí komponenty pro potravinářský průmysl a se spolehlivým strojním opracováním dosahují spolehlivějších výsledků.

Testy a znalostní Centrum

Před dodání nových strojů proběhlo rozsáhlé výběrové řízení se skutečným důsledným testováním různých strojů od mnoha výrobců. Panovaly vážné pochybnosti o schopnosti testovaných strojů opracovat jednotlivé díly bez jasných viditelných stop po broušení. Byly prováděny zkoušky vlastníma rukama zaměstnanců a specializovaných vyškolených pracovníků na vlastních dílech. Obavy, zda bude možno ekonomicky únosně odstranit veškeré stopy po broušení tryskáním, se rozplynuly. Poradci společnosti Q-fin v krátkém čase nastavují stroje tak, aby žádné stopy viditelné po broušení nebyly a nemusely být ani odstraňovány. Pokud tedy správně nastavíte stroje a celý odjehlovací proces, pak nebude nutné povrch dílů vůbec upravovat a nepoškrábe se. Vyjede čistý kus bez nutnosti dalších operací.