Nová rychlonabíječka na elektromobily nabije baterii za 20min

I Češi umí být vynalézaví, když chtějí. Například v nedávné udělali průlom do automobilového průmyslu. Vymysleli totiž nabíječku, která dobije elektromobily za pouhých dvacet minut. Elektromobily jsou považovány za naši budoucnost, která se rychle blíží a je dobré být na ni připraveni. Bohužel nabíječek na elektromobily je stále nedostatek. Řešením by tedy bylo buď pořídit nové nabíječky, nebo zrychlit nabíjení těmi stávajícími. Češi se tedy rozhodli pro druhou možnost a vytvořili rychlonabíječku, která dokáže nabít elektromobil na osmdesát procent během pouhých dvaceti minut. Takto rychle se nenabíjí ani mobilní telefony značky Apple, a to jsou rychlým nabíjením proslulé.

K domněnce vytvořit rychlonabíječku dospěli Češi díky neustále rostoucí oblíbenosti elektromobilů. Za novou a rychleji nabíjecí nabíječkou stojí společnosti DEL, která vyvinula rychlonabíjecí stanici, která nabíjí rychleji než 95 procent ostatních nabíječek, které již na trhu jsou.

Kdy se objeví na trhu?

Tento průlom v automobilovém průmyslu samozřejmě vzbudil obrovský zájem a lidé najednou chtěli mít takovou nabíječku. Na tu si však budou muset ještě počkat, ovšem nijak přelomově dlouho. Podle společnosti by se rychle nabíjecí nabíječka měla dostat na trh ještě letos.

Jak funguje?

Důležité je vědět, jak funguje či proč je tak rychlá. Nová rychlonabíječka funguje na základě stejnosměrného proudu, díky čemuž je schopná dobýt až osmdesát procent baterie za necelou půlhodinu. Do úplného nabití si místo dvaceti minut počkáte půl hodiny, ale i to je stále fantastická rychlost.

Kde budou rychlonabíječky dostupné?

Otázkou také je, kde se s rychle nabíjecími nabíječkami na elektromobily setkáte. Společnost DEL samozřejmě počítá s tím, že je nutné zavést nabíječky na čerpací stanice, ale rozhodla se je doplnit i do obchodních center, do hotelových garáží nebo také na jiné podobné veřejné parkování, kde se takové rychlé nabíječky mohou hodit a kde se mohou hojně využívat.