Nebankovní půjčky strčily bankovní úvěry do kapsy, ukázal průzkum

Lidé si půjčují dnes a denně. Podle mnoha statistik lze říct, že zadlužený je každý druhý Čech. Lidé si dnes půjčují opravdu na cokoli, často si půjčují ve chvíli, kdy se jim na kratší dobu sníží příjem ze zaměstnání. Nechtějí totiž změnit svůj dosavadní pohodlný styl života, nechtějí si odpustit věci, které si jinak odpouštět nemusí, a půjčují si doslova zbytečně. Půjčky by však měly být tím posledním řešením. 

Když jsme nastínili problematiku půjček, u půjček také zůstaňme. Podle nedávno prováděného průzkumu lze říct, že nebankovní půjčky strčily klasické bankovní půjčky do kapsy. Lidé o klasické bankovní úvěry už nemají zájem, a to z mnoha důvodů. 

Proč lidé nemají zájem o bankovní úvěry?

Důvodem, proč se lidé uchylují spíše k nebankovním půjčkám a proč tedy nemají zájem o klasické bankovní půjčky, je hlavně úspora času. O mnohé nebankovní půjčky je možné požádat z pohodlí domova, nemusí se tedy stát ve frontách na pobočkách bank, nemusí během hodin čekání vytvořit důlek v podlaze. Jde to dnes skutečně jednoduše, žádost se jen vyplní a pošle kliknutím na tlačítko. Rychlou půjčkou online je například Razdva půjčka, která připisuje peníze do patnácti minut od schválení úvěru na zadané bankovní konto. 

Dalším důvodem, proč lidé ztrácí zájem o bankovní úvěry, je pravděpodobně fakt, že se nechtějí vybavovat se zaměstnanci poboček, kteří ne vždy jsou příjemní a kteří většinou pořádně zkazí den. 

O jaké konkrétní nebankovní půjčky roste zájem? 

Jak již bylo zmíněno, zájem roste o rychlé půjčky online, které jsou skutečně velice atraktivní. Jenže pravdou je, že rychlé online půjčky nejsou jediné nebankovní půjčky, o něž je zájem. Zájem roste i o půjčky bez doložení příjmů, o půjčky bez registru nebo o půjčky do výplaty. Atraktivní a oblíbené jsou u lidí i půjčky na auto nebo SMS půjčky.