Chcete si půjčit? Víme, co při výběru půjčky sledovat

Rozhodnout se požádat o půjčku, to je jedna věc. Druhou věcí je však opravdu o půjčku požádat. V současné době je trh doslova přesycený všemi nabídkami půjček, v nichž by se doslova vyznal jenom čert. Pokud však půjčky jsou pro vás jediným možným řešením, pravděpodobně se potřebujete v nabídce současných půjček zorientovat. Je to logické, jen člověk, který se v nabídce půjček orientuje, nemůže šlápnout vedle se zvolenou půjčkou. Pokud se tedy chcete orientovat ve světě půjček, nejdříve musíte umět rozeznat, jaká půjčka je výhodná a jaká nevýhodná. S tím pomůžeme. Stačí sledovat několik věcí, které vám mohou o konkrétní půjčce leccos prozradit. 

Jaká je charakteristika půjčky?

Při výběru půjčky je ideální, když si můžete sami zvolit či nakombinovat, jak velkou sumu si půjčíte a jak dlouho ji budete splácet. Takové půjčky spadají většinou k těm výhodným půjčkám. Pokud vám však nedají možnost půjčit si tolik, kolik potřebujete, navíc vám sami stanoví výši splátek či dobu splácení, raději dejte od takových půjček ruce pryč. Ať už mají takto přesně stanovené podmínky nebankovní půjčky nebo klasické bankovní půjčky, je to signál upozorňující na jejich nevýhodnost. 

Zaměřte se na úroky

Jak vysoké jsou úroky? Úroky jsou samozřejmě jenom částečným ukazatelem, podle kterého lze poznat výhodnou půjčku a nevýhodno půjčku, ale je to stále ukazatel. Pokud narazíte na nulový úrok, zjistěte si o tom víc, ať se případně nestanete obětí podvodu.

Jaké jsou vám účtovány poplatky?

V souvislosti s půjčkami vám bude naúčtováno několik poplatků. Většinou se jedná o poplatky za vyřízení, poplatky za poskytnutí půjčky a poplatky za vedení úvěru. Pokud se setkáte s jinými poplatky, raději od takové půjčky opět dejte ruce pryč. 

Náš tip

Pokud hledáte ideální půjčku pro vás, naším tipem je rychlá půjčka online zvaná Rerum, o kterou můžete požádat z pohodlí domova.