Kryptoměny zažívají žně. Nesázejte však jen na Bitcoin

Patříte mezi investory? Pak jste jistě nepřehlédli trend jménem kryptoměny. Mluví se o nich už nějaký ten pátek, ale po poměrně nedávném rychlém poklesu od nich řada lidí dala ruce pryč. Ti, kteří kryptoměny prodali pod cenou proto, že se jich zkrátka “chtěli zbavit”, však nyní litují, protože ceny kryptoměn letí rekordně nahoru. Většina lidí upnula svou pozornost ryze na Bitcoin, který se po rychlém a strmém nárůstu zastavil. Nyní se jeho cena pohybuje mezi 30-35 tisíci dolary a hranici čtyřiceti ne a ne překročit. Bohužel s upnutím pozornosti na tento typ kryptoměny svůj zrak odvracíme od dalších kryptoměn, které se těší podobných úspěchů.  

Ethereum se vyvíjí velice slibně 

V nedávné době, co Bitcoin rostl opravdu rychlostí blesku, se dařilo i jiné kryptoměně, a to Ethereu. K němu upnuli svou pozornost především ti, jež nepodchytili Bitcoin v pravý čas a jeho hodnota se dotkla hranice 35 tisíc dolarů. Zatímco před rokem se hodnota Etherea pohybovala kolem dvou set dolarů za jednu minci, nyní se cena za minci vyšplhala až na výši 1100. To je také velký skok. 

Za zvážení stojí i Litecoin 

Mezi kryptoměnami najdeme ještě jednoho horkého kandidáta na post ideální kryptoměny. Je jím Litecoin, který sice nezaregistroval tak zásadní skoky, na druhou stranu se konečně dočkal alespoň nějakého výraznějšího růstu. Zatímco minulý rok se dal koupit za zhruba padesát dolarů, dnes ho lze koupit za bezmála 200 dolarů.  

Kryptoměny přilákaly řadu laiků 

Pokud jste vášnivým investorem do kryptoměn a chcete z nich především vytěžit, měli byste zpozornit. Nevídané nárůsty hodnot této virtuální měny přilákaly řadu začátečních investorů, kteří si předtím o trhu nic nezjistili. Dá se očekávat, že s příchodem prvního poklesu ze strachu o své výdělky začnou prodávat o sto, šest. To by mělo za následek razantní pokles hodnoty kryptoměn a aktuální výdělky by byly ty tam.