Konec Xiaomi Redmi. Z Redmi bude samostatná značka

Přemýšlíte nad tím, že si koupíte nový mobilní telefon? Možná nepatříte k milovníkům či zastáncům mobilních telefonů Apple, proto ani nemáte zájem si tento telefon kupovat, i když starší modely se rovnají svou cenou méně kvalitním telefonům. Pokud se ale nechcete připojit k davu, projdete si recenze a zjistíte, že k těm kvalitnějším telefonům taktéž patří i telefony Xiaomi, které jsou sice těžké na vyslovení, ale jsou velmi funkční a nezklamou. Ve spojitosti se společností Xiaomi se můžete setkat také s telefony nazvaným Xiaomi Redmi (například Xiaomi Redmi Note 5 či Xiaomi Redmi Note 6 Pro). Tomuto spojení ale je ale konec, z Redmi se totiž stala zbrusu nová, samostatná značka.

Pokud jste vlastníkem telefonu, jehož model je složením značek Xiaomi a Redmi, máte v rukou nejspíše unikát, který bude brzo mít historickou hodnotu. Máte totiž jeden z posledních telefonů, které se vyrobili ve spojení dnes už dvou značek. Od desátého ledna letošního roku je totiž Redmi mimo portfolio společnosti Xiaomi čili se jedná o zbrusu novou značku.

Tímto krokem došlo k obrovské změně v portfoliu společnosti Xiaomi. Právě ta tímto krokem získala už třetí samostatnou značku. Redmi je samostatnou značkou po značce Mi a Poco.

Vypustí se z názvu modelů telefonů Redmi nebo Xiaomi?

To první, co člověka napadne, je, jak se budou další modely jmenovat či jak lze nazvat modely, které už jsou vyrobeny. Dá se už hovořit o telefonech Xiaomi nebo to budou pouze telefony značky Redmi? Podle dostupných informací nebude v názvu figurovat právě značka Xiaomi.

Proč se společnosti Xiaomi rozhodla k tak razantnímu kroku?

Je nyní jen otázkou, proč se firma Xiaomi rozhodla k takto razantnímu kroku. Důvod podle všeho zatím není znám, říká se, že důvodem je cílové zaměření. Toto rozdělení by mělo dopoct k lepší prosperitě obou společností, výrobce se tímto krokem bude moct soustředit na cenově dostupné chytré telefony, takzvané smartphony.