Jaké kryptoměny jsou v kurzu? Bitcoiny to nejsou

V posledních letech se hodně mluví o kryptoměnách. Před pár lety to byl velký boom, který donutil celou řadu z nás si kryptoměny vytěžit. Jenže byla to jen jedna velká bublina, která zanedlouho praskla. Od tohoto pomyslného prasknutí to jde s hodnotou kryptoměn neustále dolů, jen někdy se hodnota vyhoupne do výhodných výšin. Pravdou ale je, že s takzvanou korona krizí se řadě kryptoměn začalo po nějaké době zase dařit. Kupodivu však v tomto případě nemluvíme o Bitcoinech, které jsou nejznámější a nejvíce rozšířenou kryptoměnou. Zcela jiné kryptoměny jsou pro investory “sexy”.  

Když se řekne slovo “kryptoměny”, většina lidí si představí právě Bitcoiny, které jsou skutečně nejznámější a nejrozšířenější kryptoměnou vůbec. Je však třeba konstatovat, že Bitcoinů kryptoměn je už pár let doslova na nule, nepomohla jí ani koronavirová krize. Proto si odhalme jiné tři kryptoměny, které jsou nyní ideální na investici.  

Litecoin 

Druhou velice známou kryptoměnou jsou takzvané Litecoiny. A právě tato kryptoměna vyhrála souboj s Bitcoinem a stala se pro investory daleko atraktivnější v současné korona krizi. Den ode dne stoupá počet transakcí, které se zprostředkují Litecoinem, kromě jiného převažuje i množství výhod, které má Litecoin v porovnání se zmiňovaných Bitcoinem. Například Litecoin nedávno implementoval vylepšení, které pomohlo zvýšit kapacitu a zároveň snížit poplatky.  

Stellar 

Méně známou kryptoměnou je kryptoměna Stellar, která je velice impozantní měnou z pohledu každého investora. Jedná se o kryptoměnu, která má velký potenciál v budoucnu plně nahradit již několikrát zmiňovaný Bitcoin. Stellar umí hravě spolupracovat se skutečnými technologickými giganty, také nabízí zprostředkovat velký počet transakcí za velice krátký čas.  

Nano 

Kryptoměnu jménem Nano jste mohli dříve znáte jako kryptoměnu RailBlocks. Těží se za neuvěřitelné rychlosti a patří dnes už mezi neohroženou kryptoměnovou špičku.