Fondy investiční skupiny DRFG mají skvělou výkonnost

A DRFG si vybudovala tak na trhu velkou důvěryhodnost.

Investiční skupina DRFG má v nabídce dva investiční fondy. DRFG UCITS Bond Fund je dluhopisový fond, který je vhodný především pro vyvážené investory, kteří chtějí konzistentní výnosy. Očekávaný čistý výnos pro klienty je 3-4% p.a.. „Dluhopisový fond je spíše pro pravidelné měsíční střadatele, kdy slouží investorům jako alternativa běžného účtu,“ popisuje Josef Eim, portfolio manažer DRFG, který zodpovídá za správu investičních fondů skupiny.

 

Nemovitostní fond DRFG

Druhým investičním nástrojem je nemovitostní fond DRFG AIF Real Estate Fund, který investuje zejména do komerčních nemovitostí na území České republiky a jeho plánovaný čistý výnos pro klienty činí 4-5% ročně.

„Realitní fond jsme spustili v únoru 2016 a přibližně za rok a čtvrt fungování jsme získali nemovitosti v hodnotě 963 milionů korun,“ uvádí Eim. Ve fondu je například poliklinika ve Vyškově, zdravotnické zařízení, které čítá třicet nájemců. Převážnou většinu správy fondu tvoří retailové nemovitosti. „Plánujeme mít v nemovitostním fondu nemovitosti v hodnotě 1,5 až 2 miliardy korun do konce roku 2017,“ uvádí Eim.

 

Jaká je situace na trhu?

„Situace na trhu je klidná, ale křehká, díky růstovému trendu,“ dodává Josef Eim.

Slábnoucí důvěra investorů způsobuje zranitelnost celého systému. Lidé jsou více obezřetní do čeho, a kdy budou investovat. Důležitá je pomoc odborníka. Klienty investiční skupiny DRFG jsou převážně fyzické osoby, kteří jsou opatrnější a neriskují investicemi se zhodnocením kolem 10%, což značně zvyšuje rizikovost.

Dluhopisový i nemovitostí fond investiční skupiny DRFG vydělají klientům kolem 5% ročně. „Plánujeme založení vlastního energetického fondu, který bude zaměřený na obnovitelné zdroje energie s ročním zhodnocením v rozmezí 7-9%,“ uvádí Eim. Jejich portfolio se tak zpřístupní širšímu spektru klientů.

 

Jisté je, že DRFG není žádné letadlo

DRFG nepřišlo z neznáma a letí neletí do neznáma, jedná se o dobře vytvořenou investiční skupinu, která má jasný plán a jde si za svým cílem a to v oborech, kterým dobře rozumí.