Facebook se svou kryptoměnou bude konkurovat bankám

V současné době se takřka neustále hovoří o sociální síti Facebook. Kupodivu se o ní nehovoří v souvislosti s nějakým skandálem, který by měla sociální síť opět na triku, jak je u ní zvykem. Pravdou je, že nyní se o ní mluví v souvislosti s kryptoměnami. O kryptoměnách vám dlouze povídat nemusíme, je to dnes velký hit tato digitální či virtuální měna. Těží ji dnes nejeden člověk, který je jistojistě překvapen novinkou, kterou nedávno Facebook vypustil do světa – i tato sociální síť bude mít svou kryptoměnu a bude prý konkurovat bankám.  

Facebook chce zkrátka proniknout na každý trh, kde se něco děje nebo kde je potenciál růst a zbohatnout. I tak si lidé odůvodňují to, že se Facebook rozhodl vstoupit do světa kryptoměn se svou vlastní kryptoměnou, která je zatím pojmenována Libra. I když se neví, jak bude přesně fungovat, už nyní do ní investovaly miliony obrovské světové firmy.  

O kryptoměně se uvažovalo už dlouho 

Podle všeho se o kryptoměně uvažovalo už několik let. Kryptoměnový trh totiž v posledních letech přitáhl velké množství lidí, lidé se konečně o kryptoměny začaly více zajímat. Navíc svět se posunul blíže k naprosté digitalizaci, a tak lidé neváhali a začali si své kryptoměny těžit. Facebook si všiml, jakou popularitu kryptoměny získaly, a tak začal vymýšlet svou vlastní kryptoměnu, která již nyní byla představena světu, i když na trh se vypustí až v první polovině příštího roku.  

Více o facebookové Libře 

Původně byl její pracovní název GlobalCoin, nyní se o první facebookové kryptoměně mluví jako o Libře. Podle všeho se má jednat o digitální měnu, která má poskytovat bezpečné a také dostupné způsoby, jak převádět platby bez ohledu na to, jestli má daný uživatel bankovní účet. S touto kryptoměnou se bude moct platit nejen na samotné sociální síti Facebook, ale také i jinde na internetu.  

Jak jsme ale zmínili, zatím se toho o nové kryptoměně moc neví, vše bude pravděpodobně odtajňováno v průběhu měsíců.