Elon Musk vyšle do vesmíru své první astronauty. Kdy to bude?

Elona Muska nemusíme dlouho představovat. Jedná se o muže, který je známý zejména díky své automobilce nazvané Tesla. Stejně tak je známý díky nedávným skandálům, které se týkaly jeho falešných zpráv, které vypustil ze svých úst či na internet a za které byl následně zažalován. I když se Elon Musk stále potýká s policejní kontrolou za zády, nezdržuje ho to v práci. Tesla jede na plné obrátky a chce zvýšit výrobu automobilů, vesmírnému podnikání se také začíná dařit. Kdo to neví, Elon Musk nepodniká jen v automobilovém průmyslu, ale rozjel také velký byznys ve vesmírném průmyslu, pokud by se to tak dalo nazvat.

Právě on by chtěl v budoucnu vydělávat třeba na vesmírné turistice. Jenže nejdříve musí vyslat do vesmíru první kosmonauty. K tomu ostatně brzy přijde, a to konkrétně v červnu příštího roku. Raketa, která se má do vesmíru s první Muskovou posádkou vydat, se vydá do vesmíru nejdříve sama, a to začátkem ledna příštího roku. Pokud vše bude v pořádku, následovala by plánovaná návštěva vesmíru i s posádkou.

Konečně na to došlo. Pozdě, ale přece

Pokud sledujete dění kolem Elona Muska, moc dobře víte, že právě tento muž nikdy nedodrží své slibované termíny. Například i v tomto případě jsou termíny odletů ohlášeny mnohem později, než jaké původně měly být.

Z počátku měly rakety Elona Muska vyletět do vesmíru už letos v létě, jenže termín se záhy posunul až na příští duben a nyní se tedy termín odletu s posádkou stanovil na červen příštího roku.

Budou kosmonauti v bezpečí?

Elon Musk se svými raketami asi nezaujal dostatečně. Konkrétně samotná NASA se bojí o bezpečnost astronautů, kteří se vydají v Muskových raketách do vesmíru. V příštích měsících by mělo dojít ještě k prověření všech bezpečnostních požadavků, které klidně mohou celou cestu ještě zkomplikovat.