Dron zachycující skákající lidi? Už existuje, stojí za ním studenti

Člověk si říká, že je dnes vynalezeno a vymyšleno doslova všechno. Jenže poté se objeví nějaký nový vynález, po kterém si takřka všichni sedneme na zadek. Před lety to byla létající auta, která se zanedlouho stanou součástí našich garáží. Posléze to byly drony, nyní jsou to drony, které dokonce mohou zachytit padajícího člověka, když skáče z budov při požáru. Poslední zmiňovaný vynález je nápadem čínských studentů a je opravdu geniální.

Nikdo asi nechce zažít požár, a to už vůbec ne ve vysokých budovách, z nichž by se posléze muselo skočit dolů, abychom si (snad) zachránili život. Tímto problémem či situací se začali zabývat čínští studenti, kteří nad situací dumali tak dlouho, až skutečně přišli na řešení. Tím řešením jsou drony se sítí, které by uměly zachytit právě skákajícího člověka při požáru budovy.

Dron není jen pro pobavení a zachycení momentů

V současné době má většina lidí zafixované drony jako něco, co slouží k pobavení či k zachycení momentů. Na drony se často zachytí fotoaparát, který tak dokumentuje nádherné zážitky. Drony však mohou sloužit také jako pomocníci při situacích, v nichž se nikdo nechce octnout. A takovou situací je právě jedna zmiňovaná, a sice požár budovy.

Podle návrhu čínských studentů by drony neměly v žádném případě zavazet ostatním subjektům při hašení požáru, samotná síť by měla být vyrobena z čtyřvrstvého polyuretanu, který dokáže udržet člověka průměrné hmotnosti.

Zatím je to jen teorie

I když je to skvělý nápad, bohužel se stále jedná o teorii. Je jen otázkou, zdali bude někdy tento nápad převeden do praxe, ale rozhodně to má velký potenciál. Zádrhel je však v dopadu člověka do sítě – dronům se může narušit stabilita, která by mohla vést k následnému pádu.

Nejedná se však o zádrhel, který by neměl řešení. Jen se zatím na něj nepřišlo.