České e-shopy v zajetí kryptoměn. Jsou čím dál podporovanější

O kryptoměnách jste jistě slyšeli. A pokud ne, rádi vám je představíme. Kryptoměna je vlastně virtuální měna, kterou lze těžit legálně na svém počítači. Online se s ní obchoduje, můžou se z vás stát díky ní milionáři. Za určitých podmínek lze kryptoměnu směnit za reálné peníze. V součassné době kryptoměna rozděluje společnost na dvě skupiny, a to na ty, kteří považují kryptoměnu za jednu obrovskou investici, a na ty, kteří jsou na druhou stranu opatrní a věří, že je to jenom jedna velká finanční bublina, která zanedlouho praskne, pokud tedy už nepraskla. České e-shopy se však řadí k té první skupině. O tom svědčí i krok, který v nedávné době udělal například největší internetový obchodník Alza.cz, a sice začal přijímat kryptoměnu.

Jak jsme zmínili, kryptoměna je investice a je to investice jako každá jiná. V současné době je kryptoměna se svou hodnotou na svém minimu, to však neznamená, že za pár dní nemůže být se svou hodnotou vážně vysoko. Hodnota kryptoměny kolísá stejně, jako kolísá hodnota zlata.

Bylo by však škoda otálet, proto se české e-shopy rozhodly ke zmiňovanému radikálnímu kroku. Bohužel i ten s sebou nese jisté výhody i nevýhody, což ostatně s sebou nese vždy všechno.

Jaké jsou výhody?

Mnohé české e-shopy začaly přijímat kryptoměnu, a to konkrétně bitcoiny. Ty jsou skutečně velice populární a jsou také nejznámější kryptoměnou současné době. Výhodou zavedení kryptoměn je především rychlost transakcí. Jelikož se jedná o elektronickou měnu, placení je prováděno takřka okamžitě. Není to tedy jako u běžných transakcí pomocí platebních karet, které trvají i několik dní.

Jaké jsou nevýhody?

Samozřejmě zavedení kryptoměn přineslo i mnohé nevýhody. Hlavní nevýhodou jsou nestabilní transakční poplatky nebo také to, že musí e-shopy platit při směně daň, a to daň z rozdílu pořizovací ceny a prodejní hodnoty.