Budete investovat do nejdražších hodinek světa?

Tikající rekordmani – i tak lze nazvat nejdražší hodinky světa, které si můžete pořídit. Lidé dnes opravdu utrácí za cokoli, proč proto neinvestovat do tikajících rekordmanů, kteří jistě budou v následujících letech ještě růst na ceně? Hodinky jsou nedílnou součástí našich outfitů, proto bychom na ně nikdy neměli zapomínat, ať už outfit tvoříme jakýkoli. V současné době máme hodinky v mnohých podobách, dokonce se najdou i ti, kteří nosí klasické hodinky na řetízku v kapse jako praví gentlemani z dob první republiky. V případě, že chcete investovat do hodinek, investujte do unikátních hodinek, které nemá jen tak někdo. Víte, jaké se řadí k těm nejdražším vůbec? 

Hodinky Patek Philippe, Henry Graves 

Takzvané bankéřovy cibule – to jsou hodinky, které se řadí k těm nejdražším na světě. V současné době je jejich cena odhadována na neuvěřitelných 381 milionů korun, což si opravdu může dovolit jen málokdo. Tyto hodinky jsou naprosto jedinečné, objednal si je v roce 1925 bankéř Henry Graves mladší, který tímto krokem předčil svého sběratelského konkurenta. Strojek hodinek je uložený v osmnáctikarátovém zlatě, jeho mechanika je naprosto komplikovaná. Z tohoto hlediska se jedná dokonce o jedny z nekomplikovanějších hodinek na světě. Věřili byste tomu? 

Hodinky Patek Philippe, Ref. 1518 

Pokud chcete za hodinky utratit trochu méně, investujte do takzvané milionové obyčejnosti, jak jsou označovány hodinky Patka Philippe, Ref. 1518. Jedná se o hodinky sahající do 283 milionů korun. Opět je jejich strojek velmi komplikovaný, navíc jsou vyrobeny z velice drahých materiálů, což se ostatně promítlo na jejich ceně. I když jste možná zvyklí na to, že takto drahé hodinky jsou většinou nadmíru výjimečné, tyto hodinky jsou opravdu všední, nejsou výjimečné na první pohled nijak. Jsou na světě však jen čtyři jediné kusy a stále se jedná o hodinky, které jsou nejdražšími náramkovými hodinkami prodaných v aukci.