Chcete investovat? Zvažte alternativní investice

Češi jsou vášniví podnikatelé, ale investoři už to nejsou zrovna nejlepší. Stále více Čechů se však do světa investování chce dostat, a tak přemýšlí, do čeho konkrétního investovat. Je samozřejmě mnoho možností. Například mohou lidé investovat do zlata nebo drahého kamení, mohou ale také investovat do alternativních investic, ale otázkou je, co to je? 

Alternativní investicí jsou třeba kabelky Birkin – ty se sice koupí za čtvrt milionu korun, ale za pár let se prodají za miliony. Jejich cena neustále roste, zejména pokud se jedná o kabelky z krokodýlí kůže. Krokodýlí farmy jsou totiž v mnoha státech dnes už zakázané a jejich provozování je protizákonné.  

Samozřejmě kabelky Birkin nejsou jedinou investicí, která se vyplatí. Je jich vícero, proto si zmiňme několik dalších investic, které skutečně stojí za to.  

Řetězec Starbucks 

Řetězec Starbucks vám rozhodně nemusíme představovat. Kavárny s bílo zeleným logem jsou lidem moc dobře známé. Právě do akcií tohoto kavárenského řetězce se vyplatí investovat, jelikož se kavárenský řetězec začíná úspěšně rozpínat do Číny, kde má velký potenciál a velkou šanci uspět.  

Pravdou však je, že to mezi Číňany a Američany není v současné době nejlepší, což znamená, že je zde jistá pravděpodobnost, že budou americké řetězce v obrovské Číně bojkotovány. Je to tedy investice nejistá, ale může přinést velké bohatství.  

Zlato 

Jak jsme zmínili, mnozí lidé investují do zlata. Ostatně i my zlato doporučujeme. Jelikož klesají výnosy dluhopisů, řada investorů hledá investici, která by byla skutečně výnosná. A to zlato opravdu je, i když i v tomto případě neustále kolísá hodnota zlata. Aktuálně hodnota zlata roste, investoři mají o zlato větší zájem než kdy dřív.  

Se zlatem se investuje už nějaký ten pátek, zejména před šesti lety pokořilo zlato hranici 1800 dolarů za unci.