Jak zatočíte se sněhem a ledovkou před domem?

Zima je v plném proudu. Zatím se nám neukázala ve své celé parádě, ale to je jistě otázka času. Sníh se zatím udržel jenom na horách, v nížinách díky oteplování nevydržel ani přes noc. Jelikož nám ještě pár měsíců do jara zbývá, měli bychom být stále připraveni s lopatou v ruce – počasí je nevyzpytatelné, patnáct centimetrů sněhu může nasněžit přes jedinou noc. Nyní vám přinášíme pár tipů, které vám pomůžou úspěšně zatočit se sněhem a ledovkou, kdyby skutečně sněhová kalamita přišla.

Každým rokem je odhazování sněhu spíše za trest než za odměnu. Jelikož jezdíte do práce brzy ráno, nemůžete čekat na to, až sníh odhází technické služby ve městě, ale raději si sníh odházíte sami. Je to sice náročné a musíte vstávat o půl hodiny dřív, ale je to někdy skutečně nezbytné (zejména tehdy, kdy je vaše auto skoro celé zasněžené a ulicí byste neprojeli, kolik sněhu napadlo).

Naštěstí existuje několik možností, které vám s touto sněhovou kalamitou pomůžou.

I odhazování sněhu může být zábavou!

Stačí, když si pořídíte multifunkční stroje, díky kterým bude odhazování sněhu skutečně zábavou! Takové stroje samozřejmě nemusíte využít jenom v zimě, ale přijdou vám vhod i na podzim, když se budete potřebovat zbavit listí nebo když budete chtít během léta posekat trávník.

Pojďme si však nyní říct, jaké stroje jsou konkrétně pro sníh ideální.

Pořiďte si všestranný kultivátor

Pokud si koupíte kultivátor, budete mít od sněhu pokoj. Pokud si pořídíte kultivátor i s frézou, nezastaví vás ani mohutné vrstvy sněhu. K takovému kultivátoru můžete připojit i radlici, díky níž budete sníh odklízet až do výšky patnácti centimetrů, což je skvělé! A hlavně rychlé, snadné a nenáročné.

Pokud byste potřebovali oprášit jenom čerstvý poprašek sněhu, postačil by vám zametací kartáč, díky kterému bude cesta bez bílých ploten. Pokud byste potřebovali odstranit náledí, k takovému kultivátoru připojte posypový vozík.