Začněte nakupovat akcie, poradíme vám

Možná máte ve svém šuplíku několik stovek tisíc či několik desítek tisíc korun navíc. To znamená, že máte volné peněžní prostředky, po nichž chcete, aby se zněkolikanásobily. To však nedovedou samy, musíte je investovat, ale otázkou je, do čeho. V současné době se většina investorů obává zpomalení ekonomiky, k čemuž má ostatně letos dojít. A tak investují do zlata, což je taková bezpečná a výhodná investice, která dokonale čelí inflaci. Pravdou ale je, že pokud chcete dosáhnout větších a viditelnějších, citelnějších zisků, je vhodné investovat do akcií.  

Svět investic je místo, které není pro každého. Je to svět poměrně riskantní. V tomto světě platí obecně jedno pravidlo, a sice čím riskantnější investice je, tím větší dokáže přinést zisk. Pokud toužíte po větším zvýhodnění, než jaké vám přinese zlato jako takové, vyplatí se vám investovat do akcií. Jak jsme ale zmínili, podle pravidla to není zrovna bezpečná investice, nese s sebou jisté riziko, které se znásobí, pokud opravdu dojde ke zpomalení ekonomiky.  

Jestliže se to však rozhodnete risknout, máme pro vás několik tipů a rad, jak do akcií investovat s čistým štítem a svědomím.  

Než koupíte akcie 

Než se rozhodnete udělat ten krok a akcie koupit, měli byste se nejdříve rozhodnout, jaký druh akcií koupit vůbec chcete a případně za jakých okolností se je rozhodnete prodat, pokud by na to došlo. Základní pravidlo zní, že koupit akcie je dobré za nízko sumu a je dobré je prodat, když stoupnou na ceně. Zdlouhavě se rozhodovat při jejich zhodnocení je zbytečné, rázem jejich hodnota může klesnout a už se nemusí zase zvednout.  

Pochopte základní logiku akcií 

Pokud chcete úspěšně investovat do akcií, musíte pochopit jejich základní logiku. V tom tví ostatně úspěch na akciovém trhu. I na toto máme jisté pravidlo, a to takové, že cena akcií logicky stoupá, pokud je poptávka po nich vysoká. Cena akcií rázem klesá, pokud se najde více lidí, kteří chtějí akcie znovu prodat.