Nejběžnější způsoby, jakými se můžete zapojit do akciového trhu

S nadšením sledujete cenové výkyvy světových trhů s cennými papíry a přemýšlíte, jak se také zúčastnit? Jestliže odpověď zní ano, pak jste jako mnozí další, kteří se vždy zajímali o dění na burze, ale nikdy neměli čas si sednout a otevřít si obchodní účet. V současnosti je však než kdykoliv dřív jednodušší začít obchodovat na akciové burze, a připojit se tak k milionům aktivních obchodníků po celém světě. Poradíme vám způsoby, jakými toho dosáhnout! 

Tak například si můžete najmout makléře a nakupovat akcie přímo, používat obchodní aplikaci, nakupovat finanční deriváty, jako jsou třeba kontrakty pro vyrovnání rozdílů (Contracts for difference, označovány zkratkou CFD), zapojit se do programu DRIP (reinvestiční dividendový program), zaregistrovat se do plánu nákupu akcií skrz zaměstnavatele nebo se do akciového trhu zapojit jinak. 

Nákup tradičních akcií 

Vždy se můžete vydat tradiční cestou a využít služeb makléřské firmy a zadat příkaz k nákupu akcií vaší oblíbené společnosti, technologického gigantu, korporátu apod. Tato metoda existuje již více než 100 let a lidé ji stále používají. Se všemi nejmodernějšími technologiemi, které jsou dnes k dispozici, nebo s možností obejít tradiční makléře, však tento způsob zapojení do obchodování s cennými papíry není tak populární jako kdysi. 

Kontrakty pro vyrovnání rozdílů (CFD) 

Pokud dáváte přednost používání online brokera tak, jak to dělají miliony lidí každý den, pak vám CFD poskytnou rychlý a levný způsob zapojit se na globálních burzách cenných papírů, a to ať už jako kupující nebo prodávající. 

CFD jsou jedinečné nástroje, které vám umožní spekulovat o nárůstu nebo poklesu ceny aktiva, a to bez provize, pouhým nákupem smlouvy. V reálu tak nekupujete akcie přímo, jen spekulujete o jejich ceně. Tato smlouva je v podstatě předpovědí, kterou provedete o tom, zda podkladová akcie poroste nebo klesne. Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, jak se mohou noví a nezkušení obchodníci zapojit do dnešních rychle se pohybujících trhů.