Víte, jak zlepšit spánek?

Žijeme ve skutečně hektické a rychlé době, v níž zastavit se znamená vypadnout z rytmu davu. Neustále vznikají mnohé technologie, startupy a inovace, které nám mají náš život opět trochu ulehčit. Ovšem v současné době možná ani nepotřebujeme náš život ulehčit, ale rozhodně ho potřebujeme zpomalit, protože v tomt o kvapném světě je problém se v klidu vyspat. Jestliže i vy máte problém s tím, že se vám špatně spí, možná oceníte pár tipů, které vám pomůžou váš spánek zkvalitnit.

Samozřejmě takových tipů najdete na internetu habaděj, ale my vám přinášíme ty nejlepší, jaké vám stoprocentně pomůžou a jaké vám stoprocentně váš spánek zkvalitní tak, jak si přejete.

Dvě hodiny před spaním nejezte

Pokud budete dodržovat pravidlo, které říká, že byste minimálně dvě hodiny před spaním neměli jíst, tak se vyspíte naprosto božsky. Sice se s plným žaludkem usne rychleji, ale váš spánek není vůbec tak kvalitní, jak by měl být. S plným žaludkem se vyplatí usnout na dvacet minut po obědě, ale nechoďte s plným žaludkem spát.

Vyhýbejte se před spaním alkoholu

Sice si mnoho z nás dává pár panáků na noc, prý na dobré spaní, ale to jenom mýtus, který jsme si v hlavách udrželi. Bohužel to tak neplatí. Je třeba, abyste se před spaním alkoholu vyhýbali – váš spánek bude kvalitnější, nebude ničím narušován a nebudete usínat rozdovádění a plní energie, díky čemuž často nemůžete usnout.

Večer necvičte

Pokud dodržujete zdravý životní styl, rozhodně dodržujete i cvičení. Doporučuje se zásadně cvičit ráno, nikoliv večer. Opět – cvičení vám dodá energii, kvůli které nebude moct usnout. Usnete tak pozdě a ráno budete nejen rozlámaní ze špatně prospané noci, ale taky budete celí rozbolavělí.

Navíc taky platí to, že ráno spalujete mnohem více než večer. Zkuste si proto raději ráno přivstat, než abyste večer doháněli to, co jste ráno nestihli.