Už jste viděli největší křišťálový klenot světa?

Pokud milujete šperky a klenoty, jistě vám neujde ani jedna novinka, která se pojí s tímto světem. Určitě tedy víte o novince, která se zapíše do Guinessovy knihy rekordů. Největší křišťálový klenot světa se totiž brzy spojí a svou celkovou délkou a počtem křišťálů se dostane jednoznačně do již zmiňované Guinessovy knihy rekordů. Už víte, o co se jedná, nebo stále nemáte ani tušení? Pokud nemáte ani tušení, představujeme vám křišťálového draka!

Tělo velkého draka už je na svém místě, tedy v západním Pacifiku, jen se ještě dlouho čekalo na dračí hlavu, s níž by se mohl celý komplet zapsat do Guinessovy knihy rekordů. Nyní z České republiky už tento konečný díl putuje až za Japonsko a Filipíny, tedy na ostrov Saipan. Poté zde bude tělo i s ocasem dáno do kupy a vznikne tak největší křišťálový drak na světě. A zároveň taky největší křišťálový klenot na světě a zapsání do Guinessovy knihy rekordů bude víc než jasné.

Z jaké dílny hlava draka putuje?

Je skvělé, že se na tomto rekordu podílí taky Česká republika, konkrétně sklářská firma Lasvit. Tato společnost byla naprosto okouzlena zakázkou, kterou přijala. Jednalo se o jejich největší zakázku, která se dotkal bezmála deseti milionů dolarů. Dohromady se ale jednalo o dva draky, nikoliv o jednoho.

Každý z draků je dlouhý až 32 metrů a váží víc jak dvě tuny. Tyto draci nebudou ale nikde v muzeu, i když se jedná o Guinessův rekord. Naopak budou pověšeni na místo, kde byste to rozhodně nečekali.

Kde bude drak zavěšen?

Drak se zavěsí na ocelová lana do lobby kasina. V kasinu na ostrově Saipan bude tak viset obrovský křišťálový drak, jehož tělo má na sobě více jak 13 tisíc šupin, což je zhruba dva a půl milionu křišťálových komponentů. Tyto šupiny navíc budou fungovat i jako LED světlo a LED obrazovka, což je takřka až neuvěřitelné.