Únikové hry, perfektní místo na teambuilding

Teambuilding už dávno není neznámé slovo. Pokud si jej volně přeložíte, jde o soubor různých aktivit, které skvěle poslouží k budování vašeho týmu. Jde především o tým pracovní. Hodí se právě proto, aby váš tým dosahoval v rámci zaměstnání zcela ideální výsledky. Je třeba, aby se stmelovali lidé v práci i mimo ni. Klasická posezení v restauraci už dost dlouhou dobu nejsou v kurzu. Stejně tak už jsou asi tak trochu za vodou klasické sportovní aktivity. Dominují tedy interaktivní únikové hry. V souvislosti s teambuildingem jsou únikové hry dobrou a možná i tou nejlepší volbou.

Znáte se navzájem a víme, co komu jde

Mnohé členy ve firemním týmu už dobře znáte z práce, často i několik měsíců, nebo let. Proto dobře víte, co jim jde nejlépe, jaké jsou jejich koníčky a zájmy, nebo v čem vynikají. Při hraní Exit game, je možné jednotlivé úkoly rozdávat všem hráčům přesně tak, aby jim byly dle předpokladu doslova šité na míru. Víte asi, komu jde matematika, komu jde logické myšlení a kdo má dobrý odhad. Víte také, kdo je dítě štěstěny. Všechny tyto atributy jsou potřeba. Pro jednotlivce v týmu nastává skvělá možnost zazářit a uspět. Vždy máte jistotu, že máte mezi sebou někoho, na koho se přece můžete v rámci Exit game spolehnout.

Únikové hry

Konflikty na pracovišti po absolvování Exit game hravě vyřešíte. V rámci jednotlivých týmů sice nejsou ani dnes šarvátky ničím neobvyklým, v rámci únikové hry bude ale rivalita na místě. Při klasickém teambuildingu možná budou v rivalitě pokračovat a nikam to nepovede. Úniková hra je prostě v něčem zcela jiná. Každého člena týmu a jednotlivého hráče prostě doslova pohltí. Rázem zapomene na všechny osobní problémy a zášť, kterou k někomu chová. Jde o jediný cíl. A za tím cílem je třeba jít a dostat se z konkrétní místnosti ven v časovém limitu. I odvěcí rivalové tak začnou velmi často spolupracovat. Přes daný spor se dokáží zcela jednoduše přenést a následující den se dusno na pracovišti jaksi vytratí. Escape game je sázkou na tu správnou kartu.