Starat se o sebe. Co to vlastně znamená?

Neustále se mluví o tom, že bychom měli na sebe myslet a že bychom se také měli o sebe starat. Jenže co to vlastně znamená? Co znamená starat se o sebe? Mluvíme tu o pravidelném sportováním nebo tu mluvíme o zdravém jídelníčku? Podívejme se této frázi takzvaně “na zoubek” a zjistěme tak, co se touto frází vlastně myslí.  

Než však přejdeme ke konkrétním věcem, které jsou synonymem pro “starat se o sebe”, je třeba říct, že některé věci zkrátka nejsou zrovna příjemné. Mluvíme tu kupříkladu o pravidelném chození k zubaři nebo chození na pohovory do práce, která nás láká. To nepatří k těm nejpříjemnějším činnostem.  

Naučte se říkat NE 

Pokud se chcete o sebe starat, je načase naučit se říkat NE. Toto pravidlo se opakuje v mnoha článcích na internetu a jedná se o opravdu základní pravidlo, kvůli kterému budete nejen šťastní, ale také úspěšnější. NE je třeba naučit se říkat jak v osobním životě, tak i v tom profesním. Nedělejte něco, co vám nedělá radost nebo co zkrátka nechcete a co se vám nelíbí.  

Pracujte na vztazích 

Také to znamená, že byste měli pracovat na vztazích. Nezáleží nyní na tom, jestli mluvíme o vztazích osobních nebo pracovních. Mluvíme tu o vztazích obecně. I dobré vztahy vedou ke spokojenému životu a k tomu, že se netrápíte, naopak se o sebe staráte. Je třeba dávat ostatním vědět, na čem vlastně u vás jsou. Vztahy, na kterých vám záleží, začněte upevňovat společnými zážitky, také lidi podporujte a všímejte si jich.  

Mějte pod dohledem své finance 

Co je taktéž velice důležité, tak jsou finance – respektive finance, které máte pod kontrolou. Pokud budete mít finance, nad kterými máte kontrolu, přinesou vám pomyslnou svobodu. Nebude vás prázdný bankovní účet strašit a nebudete si ho ani tak často kontrolovat. Hlavně překonáte obavy, které se týkají finančního krachu.