Oblečky pro zvířata z vašeho oblečení? Jde to a lehce!

Domácí mazlíčky má doma snad každý. Jedná se o skvělé společníky, kteří nám pokaždé zlepší náladu, i když se nemáme zrovna fanfárově. Jsou tu vždycky, když potřebujeme, ale také jsou tu pokaždé, kdy od nich chceme mít pokoj. Ale to je na tom to krásné – jejich přítomnost. Staráme se o ně a oni nám zase dělají unikátní společnost naprosto kdykoliv, což pro nás znamená jakýsi pocit toho, že vždy tu bude někdo, kdo nás bude mít rád a kdo nás bude čekat doma, když přijdeme z práce.

Ostatně o takové domácí mazlíčky bychom se měli hezky starat. Proč se však většina lidí o ně nestará tak, jak by měla? Existují takoví lidé, kteří je nechávají o hladu a o žízni, někteří je dokonce nevidí i několik dní. Pokud si však domácího mazlíčka koupíme, starejme se o ně do poslední jejich chvilky. Dokonce je i oblékejme, aby nebyli nemocní.

Pro mnohé lidi jsou takové oblečky opravdu drahé. To ale nevadí, protože my si je lehce můžeme udělat i doma, a to z našeho starého oblečení. Co jiného bude na našem mazlíčkovi tak vkusné, jako právě to, co jsme si koupili pro sebe? Vždyť některé naše věci, které nám už nejsou a které jsme doslova milovali, nemusíme vyhazovat nebo prodávat na internetových bazarech a na různých sociálních sítích. Můžeme z nich snadno vytvořit něco pro našeho domácího mazlíčka.

Jak na to?

Pokud máte doma například starou čepici, kterou nenosíte, pak ji rozhodně nevyhazujte. Stačí, když vrchní část ustřihnete mírně do obloučku a na bocích uděláte čtyřúhelníkové otvory. Z toho pak bude takový krásný svetřík pro jezevčíky! Pokud máte doma třeba malou čivavu, pak k tomu je třeba jenom nějaká mikina, kterou nenosíte z mnoha důvodů. Může být dokonce i zašpiněná – její hlavní část nepoužijete. Použijete pouze rukáv, který si ustřihnete u ramenou. Ustřihnete si také části zhruba u loktu a tu část, která je od loktu k rameni bude ta, kterou použijete dál. Poté jen zapravíte část u ramene, která je jistě nevkusně ustřihnutá, a zhruba pár centimetrů od toho uděláte opět drobné otvory na nožičky pejska. A mikinu má najednou jako na míru!