Jak zjistit, jaký toner potřebujete do své tiskárny?

Došla vám barva ve vaší laserové tiskárně a vy potřebujete koupit novou? Pro někoho to může být problém, jelikož neví, jaký konkrétní typ bude potřebovat. Má to být například toner HP CE 285A, nebo se má jednat o nějaký jiný? Poradíme vám, jakým způsobem se dá zjistit, který je ten, který bude pasovat právě do vaší laserové tiskárny. Bez ohledu na jejího výrobce.

Podívejte se na současnou náplň

Jedna z nejjednodušších možností. Stačí jenom otevřít příslušnou část tiskárny, kde jsou tonery uložené. Potom ten, který došel opatrně vyjměte. V tu chvíle se na něho podívejte ze všech stran. Jistě na něm najdete správné označení. Třeba to bude toner HP Q2612A. Jakmile znáte konkrétní číslo, již není problém s nákupem, jelikož přesně víte, co budete poptávat a co budete hledat.

Nakupte s využitím softwaru tiskárny

Tato možnost je sice tou nejjednodušší, ale je také tou nejdražší. Jde o přesměrování do oficiálního eshopu značky, kde si sice můžete být jisti vysokou kvalitou, ale zapomínat nelze ani na celkem vysokou cenu. Co z toho plyne? Že nákup náplně nemusí být výhodný. Na druhou stranu jde o nákup velmi pohodlný. Jelikož máte nainstalovány ovladače pro konkrétní tiskárnu, tak vás software automaticky přesměruje na tu správnou položku. Tedy na typ náplně, kterou je pro bezproblémový tisk nutné koupit.

Zjistěte typ současné tiskárny

Třetí možnost, jak koupit tu správnou náplň do vaší tiskárny je to, že se zaměříte na typ vaší tiskárny. Pokud ho znáte, můžete ho říci prodejci v obchodě, nebo ho můžete dát vyhledávat v moderních eshopech. Obojí jsou cesty, jak se můžete dostat ke správným náplním. Daný typ zjistíte poměrně snadno. Podívejte se třeba do mailu na objednávku tiskárny, podívejte se na vaši fakturu, stejně jako se můžete podívat na samotnou tiskárnu z horní nebo čelní strany, či ji otočit a přečíst si spodní štítek.