Investujte svůj čas do učení nových jazyků. Prozradíme studijní metody a nástroje

Každý člověk vám jistě potvrdí, že bez cizího jazyka to dnes nejde. Pokud neumíte anglicky nebo neznáte jiný světový jazyk, pravděpodobně klesne vaše pravděpodobnost získat dobré pracovní místo. V poslední době přibývá hlavně lidí, kteří se anglickému nebo jinému cizímu jazyku věnují. Uvědomují si důležitost cizího jazyka, a tak se snaží zdokonalit se v této profesi. Pokud patříte taky k těmto lidem, prozradíme vám nejrůznější studijní metody nebo nástroje, které vás dovedou k úspěšnému naučení se cizímu jazyku.  

Kolik jazyků znáš, tolikrát si člověkem. To je pořekadlo, které je tak pravdivé! Pokud chcete věnovat svůj čas a naučit se něčemu zbrusu novému, začnete používat třeba některé z mobilních aplikací.  

Pomůže vám Duolingo 

Pravděpodobně nejznámější mobilní aplikace na naučení se cizímu jazyku – i tak lze popsat mobilní aplikaci zvanou Duolingo. Jedná se o aplikaci, která vás naučí více jak stovce světových jazyků. K dispozici je v mobilní aplikaci nejen slovní zásoba daného jazyka, ale také interaktivní hry, gramatika nebo nahrávky výslovnosti. Jedná se o zcela bezplatnou aplikaci, která se vám dokonce bude připomínat, abyste kousek ze svého věnovali učení se anglicky.  

Hello Talk je další velmi efektivní aplikace 

Pomoct vám může také aplikace Hello Talk, která spojuje miliony uživatelů, kteří se vzájemně učí svůj rodný jazyk. Vzájemně si uživatelé aplikací nahrávají hlasové zprávy, také posílají nejrůznější texty, vedou videohovory nebo si dopisují.  

Zkuste to s online kurzy 

Pokud nechcete sázet na mobilní aplikace, co vsadit na online kurzy, které vám rozhodně mohou taky pomoct? I když ty nejsou většinou zcela bezplatné, někomu sednou daleko více než jiné zmiňované způsoby. Navíc kvůli online kurzům nemusíte jezdit do škol, stačí si udělat chvilku čas doma. To je hlavní výhoda těchto kurzů.