Freddie Mercury je králem českých kin

Kdo by nemiloval legendární skupinu Queen! Snad jen ti, kteří nevědí, jaké hity má kapela na svědomí a kdo byl frontmanem této legendární skupiny. Pokud jste vášnivým fanouškem Queenů nebo pokud vás jen zajímá to, jak režisér pojal příběh neskutečného Freddieho Mercuryho, měli byste zamířit do českých kin, kde ještě nějaký ten pátek budou hrát legendární snímek Bohemian Rhapsody. I když se filmový snímek pojednávající o zmiňované kapele hraje teprve od loňského listopadu, označit o za legendární je opravdu na místě. Svědčí o tom fakt, že se právě tento snímek stal králem českých kin. Freddie Mercury má tak za sebou další vítězství a stal se novým králem.  

Jak již bylo zmíněno, snímek Bohemian Rhapsody se v českých kinech hraje od loňského listopadu. A ani zdaleka se ještě nekončí s promítáním, vždyť na kapelu Queen je neustále vyprodáno, i když už je snímek k vidění v online podobě. Zatímco vloni na konci roku činily tržby zhruba 150 milionů korun, tudíž předběhly pohádku Anděl Páně 2, která se hranice 150 milionů bohužel nedotkla, nyní se film Bohemian Rhapsody pyšní číslem 213,5 milionů korun. Díky této sumě se tak stal nejúspěšnějším filmem českých kin.  

Překonal dokonce i Avatara 

Své prvenství si dlouhých deset let držel filmový snímek Avatar, který utržil 213,1 milionů korun. Film Bohemian Rhapsody ho tedy po dlouhém boji předhonil a spekuluje se nad tím, že Queeni v kinech překonají i hranici 220 milionů korun. Je totiž pravdou, že tento snímek se v kinech bude vysílat ještě pěkně dlouhou dobu, když je o ně stále takový zájem.  

Užijte si film a nehledejte chyby 

Jelikož se mělo jednat o uctivou památku na frontmana skupiny Queen, nehledejte ve filmu příliš mnoho nesrovnalostí, jinak si film neužijete. Film jako takový je postaven velmi dobře, na druhou stranu jsou v něm nedokonalosti. Kdyby se však měl brát život Freddieho Mercuryho opravdu tak, jak byl, nevešel se ani do tří celovečerních snímků. A jelikož se jedná o celovečerní rodinnou podívanou, nehledejte ani mnoho skandálních scén, kterých měl Freddie na svědomí víc než dost.