3 věci, které byste měli vědět předtím, než začnete investovat 

Investuj, investuj a ochraň své úspory před inflací! Slýcháte jistě ze všech stran. Ano, investiční zlato, stříbrné slitky nebo investiční platina jsou možnosti, jak zamezit tak razantním dopadům inflace. Jen je důležité těsně předtím si uvědomit několik věcí, aby z investování nebyl ještě černější scénář, než jaký by nastal s inflací za zády.  

Zaručený návod na úspěch není 

Řada lidí předtím, než první peníze vhodí do nějaké investice, hledá na internetu návody na to, jak uspět. Jenže takový návod zkrátka a dobře neexistuje. Prvním důležitým krokem je především stanovit si konkrétní cíl a také horizont, během kterého chceme daného cíle dosáhnout. Je to takový investiční finanční plán, který nám pomůže lépe zvládat i krátkodobé výkyvy, ke kterým na trhu zkrátka a dobře dochází velmi často.  

Záleží tedy od toho, na co ty investované peníze chcete reálně mít. Chcete je dětem pořídit na studium nebo si chcete jen vydělat na důchod? Plánujete si pořídit chalupu nebo automobil, který by vás doprovázel na seniorských cestách? 

Risk jako váš každodenní společník 

Je důležité si také uvědomit, že investování s sebou přináší i jistá rizika. Prakticky žádná investice není bez rizika. Některé věci jsou méně rizikové, jiné jsou více nebezpečné. Výběr je však na každém člověku a na jeho vlastním posouzení svých vlastních schopností. 

U drahých kovů se velmi často potýkáme s výkyvy, ale prakticky vždycky se hodnota vrátí na vyšší úroveň. Kryptoměny jsou v porovnání s nimi daleko větším vabankem, jelikož stojí jen na víře investorů.  

Propad na trhu = příležitost 

Děsí vás červená čísla na akciových trzích nebo burzách obecně? To, že jsou propady na trzích je nutné brát jako velkou příležitost. Každý člověk rád nakupuje v akcích, protože ví, že zanedlouho se ta cena vrátí zase nahoru, ne-li bude vyšší, není to tak? Dělejte to samé jako v supermarketech, když vypukne akční týden plný nízkých cen.