Investice: je nutné mít peníze do začátku? 

Máte obě kapsy prázdném, a přesto byste rádi pronikli do světa investic? Nic není nemožné. Stačí zvolit správnou metodu, abyste dokázali v poměrně krátkém čase zhodnotit i nižší částky.  

Neomezené možnosti?  

Hned pro začátek je třeba říct, že finanční experti mají pro méně majetné lidi zajímavou alternativu. Nemá smysl šetřit na byt, auto, dovolenou, rodinný život, důchod a spoustu dalšího. Musíte totiž umět rozlišit, co je skutečně potřebné, co časem ztrácí na hodnotě. A zaměřit se jen na ta aktiva, která svou cenu postupně zhodnocují. To jsou například nemovitosti. Automobil nikoliv. Ten jen pouhým převzetím u prodejce ztratí minimálně 20 procent, poměrně rychle chátrá a po deseti letech ho neprodáte ani za třetinu ceny. Mnohem lepší tedy je, když si auto pronajmete nebo pořídíte v bazaru, abyste se zbytečně nevydávali z peněz. Lidé by se měli přestat bát operativního leasingu. Kolují zvěsti o tom, jak je nevýhodný, ale opak je pravdou.  

Peníze vládnou světu  

Ideální stav je, když máte peníze na koupi nemovitosti, na vložení peněz do akcií nebo dluhopisů. Ne každý si to ale může dovolit. Pokud tedy nemáte naditý bankovní účet, musíte hledat jiné možnosti. A že jich je.  

Investovat můžete klidně i jen tisíc korun. Je to částka, která vám nebude příliš chybět a zároveň, vsadíte-li na jistotu, je poměrně velká pravděpodobnost, že se dočkáte menšího výdělku. A tak neustále dokola, dokud částku nezdvojnásobíte. Polovinu si odložte na spoření a začněte opět s tisícovkou. Je to možná zdlouhavý způsob, ale funguje.  

Nemá totiž smysl zkoušet investovat do rizikových projektů, kde je sice výnos mnohem vyšší, ale stejně tak krach. Šance, že o vložené peníze přijdete, je poměrně velká. A ve finále po vás zbyde jen marná energie. S menším obnosem peněz nejste z investičního světa vyloučeni, ale musíte našlapovat opatrně a vybírat si projekty a akce, které jsou maximálně bezpečné. Přesvědčení, že když málo máte, málo ztratíte, je mylná. Každá koruna má hodnotu.