Walt Disney patří k největším podnikatelům všech dob. Seznamte se s jeho životem i filmy

Mezi podnikateli se najdou jedinci, které vyzdvihujeme více než jiné. K těmto podnikatelům patří například člověk, který se zasloužil o naše kouzelné dětství. Řeč je o podnikateli jménem Walt Disney, který se bezesporu řadí k největším podnikatelům všech dob. Právě on stojí za nestárnoucími animovanými postavičkami, jako je myšák Mickey nebo smolař a věčný skrblík kačer Donald.  

I když mnozí podnikatelé šli v jiných šlépějích než on, inspirovali se jeho životem a tím, co dokázal. Jeho životní příběh je totiž plný obrovské motivace a víry. Jeho životní příběh jenom ukazuje, že se člověku vyplatí nikdy se nevzdat.  

Jeho život začal ve městě Chicago 

Pokud bychom měli zmínit jeho úplné začátky, zmínili bychom město Chicago, kde se narodil v roce 1901. V jeho čtyřech letech se s rodinou přestěhovali na farmu, což ostatně ovlivnilo jeho nadání a také lásku ke kreslení. Na budoucí Disneyland mělo obrovský vliv především to, že chodil často se svou sestrou do zábavního parku, která byl vzdálený jen pouhých patnáct bloků od jejich domova.  

Podnikatelské neúspěchy vedly k podnikatelským úspěchům 

Jak již bylo zmíněno, život Walta Disneyho je jen ukázkou toho, že když se člověk nevzdá, dokáže všeho, na co si pomyslí a ukáže. Jeho kariéra začínala v novinách, pro které kreslil reklamy. Pokračovalo to založením vlastní společnosti Iwerks-Disney Commercial Artists, ovšem společnost neměla dlouhé trvání. Po tomto neúspěchu s animačním studiem se rozhodla Walt Disney prorazit v Hollywoodu, k proražení pomohla až jeho kresba myšáka Mickeyho, které Walt dal duši.  

Filmy, za nimiž stojí Walt Disney 

Walt Disney stojí za mnoha animovanými postavičkami a samozřejmě také filmovými snímky. Patří k nim například Sněhurka a sedm trpaslíků z roku 1937, také pohádka DUmbo z roku 1941 nebo Popelka z roku 1950. Filmové snímky se v posledních letech dočkávají svého filmového remaku