Věci, na které by se měli akcionáři zaměřit podle Warrena Buffetta

Ve světě investování bychom našli celou řadu lidí, kteří se do světa investování zapsali svými investicemi nebo svou nebojácností. Bezesporu největším hráčem na poli investování je Warren Buffett, který se stal doslova králem investic. Dokázal si na investicích vydělat takové peníze, že se již několik dlouhých let nachází v pětici nejbohatších lidí světa. V případě, že chcete se také takovým úspěchem pyšnit, je důležité se zaměřit na věci, na které se podle něj musí zaměřit každý akcionář.  

Samozřejmě je vícero věcí, do kterých nejlepší investor světa investuje. Ale akcie jsou zkrátka jednou z těchto věcí. Pokud patříte také k akcionářům nebo se akcionářem chcete stát, prozradíme vám zmíněné věci, na které je podle Warrena Buffetta třeba se zaměřit.  

Apple není zlý 

Dlouho se v takovém množství neinvestovalo do společnosti Apple. Technologickým akciím se vyhýbá celá řada akcionářů, důvodem je možná velká konkurence nebo to, že zdravotnictví či energetika je daleko lepší investicí. Kupodivu se však i Warren Buffett rozhodl do akcií společnosti Apple investovat, a to nemalé peníze. Za posledních několik měsíců se odkoupilo rovnou několik milionů akcií společnosti Apple, díky čemuž výrazně stoupl podíl v Applu Warrenovy investiční skupiny.  

Stanovte si plán investování volného kapitálu 

Před každým investováním byste měli mít plán, jak nakládat s penězi. Kromě toho, že byste nikdy neměli investovat naprosto všechno, co máte, je třeba určit si jistý plán, jak budete nakládat s volným kapitálem, který dříve nebo později vznikne. Vrátíte si svůj vzniklý volný kapitál zpátky na osobní účet nebo je budete takzvaně reinvestovat čili je opětovaně vložíte do nějaké investice? 

Vezmete si něco z toho, co doporučuje nejmocnější investor planety, nebo se rozhodnete investovat podle vlastního uvážení?