Co je to úniková hra a proč je dnes tak populární?

Mnoho lidí si často klade otázku, jak využít volný čas. Většina se skloní ke sportování, ale to mnohdy nejde s kupou dobrých přátel. Proto se rozhodnou vyjet někam na výlet, ale u těchto nápadů většinou selže počasí, které se rozhodne, že daný den bude zkrátka lít jako z konve. Otázkou tedy zůstane, kam by se banda pěti lidí mohla vydat, aby si při volném pátečním dni mohli skvěle užít a pobavit se? Nemyslete hned na velkou párty v oblíbené baru, zkuste raději zvolit cestu plnou logiky, adrenalinu a velkého dobrodružství!

Přesně o tom je úniková hra. Jedná se o zábavu, která spočívá v uzavření týmu v jedné místnosti. Většinou se jedná o ošetřovny nebo pracovny různých lidí. Z ní se musí za pomocí rozluštění hádanek, šifer a rébusů dostat ven během určitého časového limitu. Nejdříve se musí pořádně zorientovat v prostoru, najít stopy a spojit si ingredience tak, aby zjistili, jak se z místnosti dostat. Není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, ale je to rozhodně velká zábava!

Kde to s nimi začalo?

První únikové hry byly poprvé představeny v Asii, později potom i v Severní Americe, Austrálii a také i v Jižní Americe. Největší celosvětovou sítí je v této oblasti rozhodně The Escape Hunt. Tato společnost provozuje více než dvě stě poboček únikových her, a to v desítkách světových velkoměst. Dokonce několik z nich najdeme i v České republice, a to konkrétně v Praze, v Brně, v Ostravě a v Plzni. Postupně se však začínají otvírat další a další podobné pobočky, proto si na své přijdou i ti, kteří nebydlí v takových velkých městech.

Nejedná se však o místa, která jsou určena primárně kamarádům a lidem, které baví využít čas trochu logičtěji. Jedná se také o skvělý firemní večírek nebo tematický večírek. Jak jinak se přece ucelí pracovní tým? Navíc se dá taková úniková hra dát například k narozeninám, a to pomocí dárkového certifikátu. Darujte zážitek a dejte dárkový certifikát někomu, kdo by takový dárek jistě ocenil.