Trendy ve světě českého franchisingu. Dominuje především zdravá výživa

Rozhodli jste se vniknout do světa franchisingu? Je to rozhodně skvělý krok, který nemusí podstupovat jenom ti, kteří chtějí začít podnikat, ale kteří nemají nápady. Franchising je určený prakticky pro kohokoli, kdo se chce stát součástí fungující společnosti, která má dobře našlápnuto. Pokud si však stále vybíráte vhodnou franšízu, podívejte se na aktuální statistiky. Ty mluví především o zvyšujícím se zájmu o poradenství a franšízy ve službách, jako je franšíza Extéria Market. V posledních měsících také dominuje franšízovému trhu zdravá strava, kterou lze považovat za jakýsi trend dnešní doby.

Roste počet franšíz zaměřujících se na zdravou stravu i vzdělávání v oboru

Pod franšízami zaměřujícími se na zdravou stravu si však nepředstavujte jenom obchody nebo restaurace se zdravým stravováním. Není to jenom o tom. Je to také o franšízách, které vzdělávají jedince v tomto odvětví. Právě vzdělávání je na franšízovém poli nejrychleji rostoucím oborem. Kdyby však nebylo příchozích zahraničních franšízových konceptů zaměřujících se na vzdělávání, pravděpodobně by u nás tolik franšízových projektů nevzniklo. 

Nyní však obecně mluvíme o vzdělávání, nejen o vzdělávání zaměřujícím se na zdravou výživu. Populární jsou především školy programování, také kódovací IT školy a další. 

V Česku každým rokem roste počet franšízových sítí

Je třeba také konstatovat, že v České republice každým rokem roste počet franšízových sítí. Aktuálně se jich v České republice nachází kolem 260, což je opravdu obrovské číslo. Je však třeba konstatovat, že dříve rostl počet franšíz daleko rychleji, ale dnes je na druhou stranu růst franšízových sítí plynulejší. 

Pokud bychom měli zabrousit do minulosti, řekli bychom, že zejména v pěti letech zažil franšízový trh obrovský nárůst nových konceptů. To ostatně potvrzují velká města, kde se snad v každé ulici nachází jedna franšíza vedle druhé.