Společnost DRFG je partnerem ankety „Bankovní inovátor“

Soutěž Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna letos startuje už po jedenácté a hlavním partnerem této prestižní soutěže je také investiční skupina DRFG Davida Rusňáka. Toto ocenění, které Hospodářské noviny vyhlašují od roku 2008, si klade za cíl podpořit rozvoj a kultivaci bankovního a pojišťovacího trhu v Česku. Součástí soutěže je také anketa Bankovní inovátor, do které své produkty a služby nominují samy banky, o pořadí ale rozhoduje veřejnost na základě recenzí.

Do ankety jsou zařazeny inovativní produkty nebo služby, které se na trhu představily nejpozději během loňského roku. Vítěz ankety bude slavnostně vyhlášen na konci října roku 2019, kdy budou zároveň vyhlášeny také výsledky Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna 2019.

DRFG podporuje kultivaci finančního trhu

Množství digitálních inovací ukazuje, jak je IT v pojišťovacím i bankovním byznysu v současné době významné. Banky i pojišťovny vede k investicím do informačních technologií hned několik důvodů. Jednak chtějí zjednodušit a zrychlit procesy zpracování smluv a pojistných událostí a současně také zvýšit efektivitu. Bez diskuzí to pro ně znamená také úsporu nákladů.

Automatizace či robotizace se uplatní zejména tam, kde je třeba řešit velké množství rutinních činností. Dobře se tyto inovace uplatňují například v analýze dat nebo výzkumů klientské spokojenosti. Protože ani investiční skupina DRFG nechce ustrnout a neustále se snaží své procesy zlepšovat, podporuje nejen samotnou anketu Bankovní inovátor, ale také celou soutěž o nejlepší banku a pojišťovnu. DRFG se totiž snaží nabízet nejlepší finanční služby a současně cítí zodpovědnost za podobu celého trhu. To znamená, aby podvodných obchodních schémat neboli letadel ubývalo, a naopak přibývaly seriózní skupiny, jako je DRFG Davida Rusňáka.