Jak se tryská materiál?

Pokud vás to táhne ke kovoobrábění a pokud tomuto oboru aspoň trochu rozumíte, nic by vám nemělo bránit v tom, abyste v něm začali podnikat. Přece jenom se jedná o obor, který má dneska budoucnost – jenom to chce mít dostatečně velký kapitál, který je k tomuto potřebný. Musíte si totiž nejen koupit všechny potřebné stroje a zaměstnat několik lidí, ale taky musíte mít opravdu velké prostory, v nichž budete výrobky vyrábět.

Společnost MSC MetPro, a. s. moc dobře ví, co všechno se potřebuje zařídit při startu podnikání. A taky moc dobře ví, jak dlouhá je cesta za úspěchem. Dnes je společnost MSC MetPro, a. s. jedničkou na trhu ve svém oboru, dnes se jedná o prestižního dodavatele tvarových výpalků. Firma nabízí svým zákazníkům kompletní služby včetně dopravy, což mnoho společností tohoto oboru nenabízí.

Takový tvarový výpalek si musí projít mnoha fázemi, než se dostane do rukou spotřebitele či konečného zákazníka. Musí se projít fází pálení materiálu, dále taky fází ohraňování a samozřejmě i fází rovnání. Nesmíme taky zapomínat na tryskání.

Jak se tryská materiál?

Tryskání se provádí pomocí ocelového granuláty a je nutné k povrchové úpravě kovů. Materiál se tryská před dalším nátěrem a taky před další povrchovou úpravu (například před galvanickým zinkováním nebo před žárovým zinkováním).

Proč je tryskání nutné?

Tryskání se provádí proto, aby se materiál zbavil koroze a samozřejmě i jiných nečistot a okují. Tryskají se zpravidla jak celé plechy, tak i výpalky – záleží vždy na přání zákazníka.

Co se k tryskání využívá?

Společnost MSC MetPro využívá k tryskání tryskací zařízení s metacími koly. Toto zařízení tryská nejen plechy a výpalky, ale taky i svařence, roury, profily a jiný podobný materiál. Při tryskání se musí materiál podložit válečkovou dráhou, aby proběhlo tryskání tak, jak má.