Reality jsou vaší vysněnou investicí? Existují mýty, které mohou investici překazit

Investování se stává koníčkem Čechů. Lidé chtějí zvýhodnit své úspory, nechtějí se dočkat jenom drobného zisku, který vyplyne z používání spořicích účtů. V současné době lidé touží po daleko větším zvýhodnění, proto vstupují na trh investic. Zde platí jedno pravidlo, a sice čím riskantnější investice bude, tím větší bude zisk. Ovšem pravdou je, že z počátku by lidé měli zvolit investici do něčeho méně riskantního, aby si to takzvaně “osahali”. Až poté mohou investovat třeba do realit.  

Ovšem právě reality jsou pro Češi hnacím motorem, právě kvůli realitám vstupují na trh investic. Je to pro ně zkrátka vysněná investice, ovšem při honbě za touto investicí se mohou setkat s několika mýty, jež je přivedou na scestí. Jaké mýty se s investicemi do realit pojí a lidé jim věří? 

Ceny bytů stále rostou 

To se nám spíše jen zdá. I když ceny bytů chvilku stoupají, musí se myslet na to, že každá spirála má svůj konec. Ceny nerostou donekonečna, nevěřte tedy těm, kteří tvrdí, že ceny budou dále růst a růst a růst. I ceny bytů mohou začít klesat, když dosáhnou svého vrcholu, na kterém o ně nebude mít nikdo zájem. Vezměte si třeba trh s nemovitostmi ve Spojených státech amerických. Zde ceny rostly do roku 2008, poté se najednou propadly na své minimum a začaly růst znovu.  

Koupit si dům za vlastní je lepší, než si vzít úvěr 

To je taky mýtus, který koluje lidem v hlavě. Ne vždycky je výhodnější financovat dům z vlastních kapes. Lidé si často říkají, že financovat nemovitost z vlastních kapes je zadarmo, jenže ani to není zadarmo.  

Pronajímat nemovitost je za trest 

Ale kdepak. Je to o vás, o vašem přístupu, o nájemnících a o jejich přístupu. Pokud budete mít pod svou střechou slušného nájemníka, je to spíše za odměnu a peníze vám budou do kapsy putovat, aniž byste museli hýbnout prstem. A takový slušný nájemník je ten, kdo nic nedemoluje, kdo je hodný, čistotný, neobtěžuje okolí a kdo samozřejmě včas platí.