Profesní koučink vám pomůže zvládat složité situace

Osobní kouč se bude věnovat tomu, jak hospodaříte s časem, a nalezne způsoby, jak zefektivnit a plánovat podnikání. Pomůže vám také s tím, jak vhodně řešit konfliktní situace a osobní rovinu života. Není to terapie online, jak si mnoho lidí myslí, slibuje však skvělé výsledky.

Prevence je nejlepší  

Zatímco v zahraničí je zcela běžné, že se člověk věnuje rozvoji nejen práce, ale také sobě, u nás se tento aspekt osobnosti teprve probouzí. Je přitom tolik toho, co lze změnit a zlepšit. Profesní kouč se dokáže postarat o to, abyste byli v práci i v osobním životě spokojenější. Najde vaše silné stránky a bude vám je pomáhat rozvíjet. Zároveň se pod jeho vedením dozvíte, jaké jsou vaše slabé stránky, na kterých budete moci pracovat. Prevence je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Není to o tom, dělat více, ale lépe. Například předcházet workoholismu.

Konflikty a složité situace

Zatím jsme nebyli zvyklí, že by nám někdo osvětlil psychologické pozadí konfliktů. Proto jsou pro nás emoce na pracovišti tak nepříjemné, neumíme s nimi správně zacházet. S profesním koučem se naučíte brát tyto aspekty pracovního života tak, jak přicházejí, a budete s nimi umět dále pracovat. Vzduch se vyčistí a vaše pracoviště bude mnohem zdravější a připravené pro spolupráci. Naučíte se pracovat nejen se stresem, ale také se složitými situacemi. Už vás nepřekvapí. 

Pohled na kolegy v práci

Další rovinou pracovního procesu jsou kolegové v práci. Podobně jako u psychoterapie se budete zamýšlet nad jejich funkcí v rámci firmy, kde pracujete. Objevíte ale také smysl, jaký tito lidé mají ve vašem životě. Zatímco škola a následná školení vás naučila vědomosti, osobní kouč vás provede psychologickým aspektem pracoviště a dovolí vám v sobě objevit silné stránky, vnitřní zdroje a inspiraci, se kterými se vám bude vykonávat vaše povolání mnohem lehčeji a přirozeněji. 

Profesní kouč je váš osobní poradce, který s vámi probírá vaše kroky a je vždy schopen pomoci. Aktivně pracuje na tom, aby váš život byl spokojený.